Planinsko društvo - Članarina

Višina in vrsta članarin za leto 2017

članarina opis EUR

A

polnoletna oseba: aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti
- kritje stroškov reševanja 25.000 €
- zdravstvena asistenca za tujino 10.000 €
- območje kritja: cel svet, razen Slovenije
A družinska z družinskim popustom * 50,00

polnoletna oseba, z osnovnim obsegom ugodnosti
B družinska z družinskim popustom * 20,00

B1

oseba, starejša od 65 let, z osnovnim obsegom ugodnosti

S+Š

srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti
- tudi za mlade, ki niso zaposleni in so brez lastnih dohodkov
S+Š družinska
z družinskim popustom * 12,80

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok
- nov član brezplačno prejme člansko knjižico (Cici dnevnik oz. Dnevnik 1 oz. Dnevnik 2)
P+O družinska
z družinskim popustom *

OPP

oseba s posebnimi potrebami, brez poslovne sposobnosti
- zavarovanje ni vključeno, lahko naknadno v skladu z zakonskimi možnostmi

OPP družinska

z družinskim popustom * 5,60

Vzorec izkazniceStrošek izkaznice je 2,00 € in vključuje DDV ter pošiljanje po pošti.

Izkaznico prejmete po pošti na stalni ali začasni naslov, predvidoma v roku 7-10 dni.

Opozorilo! Izkaznice (brez fotografije), izdane po letu 2013, ostajajo v veljavi! Razlog za izdajo nove je lahko: nov član - še brez izkaznice; stara neveljavna izkaznica; izguba; obraba, ipd.

Kako se včlanim?

• preko spletnega obrazca in nakazila na bančni račun društva, članski material vam pošljemo po pošti.

Preveri status svojega članstva

* Družinski popust

Družinski popust se obračuna vsem družinskim članom, kadar članarino plačajo vsi družinski člani sočasno (starši in otroci). Člani A imajo enako vrednost popusta, kot pripada članom B (20% = 5,00 €). Za družinske člane se upošteva mlade do vključno 26. leta, ki niso zaposleni ali so brez lastnih dohodkov. Za družino se šteje tudi mati samohranilka ali oče samohranilec z vsaj enim otrokom. Samo zakonca oz. partnerja ne moreta uveljavljati tega popusta.

Trajanje članstva in zavarovanje

Članstvo-zavarovanje traja od dneva včlanitve do 31. januarja. Zavarovanje začne teči ob polnoči naslednjega dne od dneva poravnane članarine.

Zavarovalne vsote za člane

Nezgodna smrt (območje kritja: svet)

• 5.500 EUR ......................................... B, B1, S+Š člani
  • 1.500 EUR ......................................... P+O člani, kritje pogrebnih stroškov (zakonodaje omejitve)
  • 25.000 EUR ....................................... A člani

Nezgodna invalidnost (območje kritja: svet)

• 8.500 EUR ......................................... B, B1, S+Š, P+O člani
  • 75.000 EUR ....................................... A člani

Stroški reševanja

• 3.000 EUR ......................................... B, B1, S+Š, P+O člani; območje kritja: Evropa in Turčija, razen Slovenija*
  • 25.000 EUR ....................................... A člani; območje kritja: cel svet, razen Slovenija*
Zdravstvena asistenca in vračilo poškodovanega v Slovenijo
  • 10.000 EUR ....................................... A člani; območje kritja: cel svet, razen Slovenija*

* Zavarovanje ne velja za domače gore (Slovenija), kjer je reševanje krito iz blagajne javnega zdravstva, razen v primerih hude malomarnosti, kar pa izključuje vsako zavarovanje, tudi zavarovanje za člane PZS.

Opozorilo: zavarovanje v okviru članstva PZS zajema stroške za bolnišnično zdravljenje in vrnitev poškodovanega v domovino v okviru zdravstvene asistence, ki pa velja samo v primeru reševanja ponesrečenca. Morebitni drugi zdravstveni zapleti, ki vas doletijo v tujini in niso povezani z reševanjem v gorah, niso vključeni v člansko zavarovanje.

Možnost razširitve zdravstvenega zavarovanja z asistenco v tujini (klasičen CORIS), ko je članarina že plačana:

• Zavarovanje se sklepa individualno na prodajnih mestih zavarovalnice Adriatic Slovenica in na PZS.
  • Zavarovanec se mora pri zavarovalnici identificirati s številko članske izkaznice.
  • Zavarovalno kritje je podano za zavarovanje klasične zdravstvene asistence in tiste športne rizike, ki jih člani PZS izvajajo rekreativno in jih splošni pogoji opredeljujejo kot možnost vključitve v zavarovanje.
  • Kritje stroškov za zdravniško oskrbo in vrnitev v domovino do 25.000 €
  • Doplačilo 43,68 € - letna premija / osebo (DDV vključen)
  • Doplačilo 103,04 € - letna družinska premija (DDV vključen)

Zavarovanje osebne odgovornosti za poškodovanje oseb in/ali stvari pri opravljanju planinske dejavnosti

• 50.000 EUR ......................................... B, B1, S+Š, P+O člani
  • 150.000 EUR ....................................... A člani

Podrobnejše informacije o zavarovanju in članstvu so objavljene na spletnih straneh PZS.

Članske ugodnosti

• S članstvom pridobite pravico do udeležbe pri društvenih aktivnostih, pri čemer ste zavarovani,
  • deležni ste popusta pri prenočevanju v vseh planinskih postojankah PZS,
  • deležni ste popustov pri nakupu opreme,
  • več o članskih ugodnostih in popustih.