Mladinski odsek - Dogodki

Planinca in Ledena jama (družinski izlet)

izlet/pohodobmočje: Ljubljana in okolica
Datum:13.05.2017ob: 09:45 do: ok. 13:00
zborno mesto:Jezero, parkirišče pri jezeru
vodnik/kontakt:Edo Grabrijan / 040 504 564 / edo.grabrijan@gmail.comMladinski odsek
sklicna št.: 32004-17
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za družine z manjšimi otroki
višinska razlika:280 m
okvirni čas hoje:cca. 2 h
oprema in dokumenti:običajna oprema za hojo, ustrezna trenutnemu vremenu (zaščita pred vetrom / dežjem), malica, tekočina
način prevoza:lasten prevoz
stroški:/
prijave:vodniku na GSM ali e-mail do petka opoldne

Izlet je namenjen druženju mladih družin. Pričakujemo lahko tudi družine z otroki, ki so še nošeni.

Opis dostopa z avtom: Brezovica - Notranje Gorice - Podpeč - Jezero - urejeno parkirišče v bližini jezera

Pot nas bo vodila od Podpeškega jezera do jame Ledenice, katere vhod si bomo ogledali. Nato se bomo krožno spustili mimo zaselka Planinca, kjer je majhna cerkvica sv. Tomaža, nazaj do našega izhodišča.

Pot ni zahtevna in poteka po prijetno ozelenenih pobočjih Krima. Za celotno pot bomo potrebovali okoli 2-3 ure hoje. Ob povratku je možen tudi postanek ob jezeru, kjer je okrepčevalnica. Lahko imate s seboj v avtu tudi kak športni rekvizit, piknik oddejo ipd.

V primeru napovedanih močnejših padavin bo izlet odpovedan na večer pred odhodom.

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 10.5.2017 ob 09:41 Št. ogledov: 510