Mladinski odsek - Dogodki

Zimovanje na Komni

izlet/pohodobmočje: Julijske Alpe
Datum:30.03.2017 do: 02.04.2017
zborno mesto:natančen čas in kraj odhoda bo javljen naknadno
vodnik/kontakt:Mateja Vertelj / 040 171 858Mladinski odsek
sklicna št.: 30007-17
težavnostna stopnja: lahkapot: snežna tura
primernost:za osnovnošolce od 11. leta in mladinsko skupino
okvirni čas hoje:4 h / dan
način prevoza:avtobus
stroški:120 €
prijave:Prijavnico oddate v društveni pisarni na Miklošičevi ali v elektronski obliki pošljete vodji tabora. Rok prijav 20. marec 2017!

Ponovno vabljeni na zimski gorniški tabor. Namenjen je osnovnošolcem, starim od 11. leta naprej, kateri bi radi izvedeli in izkusili čim več o gorah pozimi ter imajo že izkušnje z gibanjem v gorah v letnih razmerah. To leto pa še novost, saj bomo v naše vrste povabili tudi malo starejše člane našega društva, tako da dobrodošli tudi srednješolci in mladinci iz mladinske skupine PD Ljubljana – Matica. Tabor bo tako TURNO-SMUČARSKI, kot POHODNI. Za tiste s smučmi je obvezno predhodno znanje smučanja! Foto utrinki iz leta 2014.

PROGRAM
četrtek, 30.3.: Med 13.30 in 14.00 uro odhod iz Ljubljane proti našemu izhodišču. Natančen čas in kraj odhoda bo javlen naknadno. Odpeljali se bomo do Slapa Savice, od koder bo približno dve uri in pol hoje do koče, kamor bomo prišli že v mraku. Po večerji bo spoznavni večer in priprava na turo.
petek, sobota, 31.3. in 1.4.: Po zajtrku se bomo podali na turo. Povzpeli se bomo na okoliške vrhove, odvisno glede na snežne razmere in vreme.
Po kosilu bomo imeli v bližini koče razne aktivnosti za pridobivanje novega znanja o gibanju, razmerah, obnašanju... v gorah pozimi. Izdelovali bomo zimska zavetišča v snegu, se naučili uporabljati lavinski trojček, prikazali preizkus trdnosti snežne odeje in uporabo zimske gorniške opreme (cepin, dereze...). Pedvidena je tudi celodnevna tura, izvedba odvisna od razmer. Po večerji sledi družabni večer.
nedelja, 2.4.: Po zajtrku se bomo odpravili na krajšo turo, po kosilu pa proti dolini in Slapu Savica. Prihod v Ljubljano bo med 17. in 18. uro.

CENA IN PRIJAVE
cena: 120 EUR (vključuje tri polne penzione v koči, prevoz opreme z žičnico do koče, avtobusni prevoz do izhodišča in nazaj, izposoja lavinske opreme in vodenje).
Plačilo lahko poravnate v dveh obrokih (60 + 60 eur). Prvi obrok poravnajte ob prijavi, drugi pa do 7.4.2017 na društvu ali na transakcijski račun. Prijavnico lahko oddate društveni pisarni na Miklošičevi ali pa jo v elektronski obliki pošljete vodji tabora.
Rok prijav: 20.marec 2017!!!

OPOZORILA
• Število udeležencev je omejeno!
• Glede na vremenske in snežne razmere si pridružujemo pravico do spremembe programa oz. odpovedi zimovanja.
• Pred zimskim taborom bomo imeli v društvenih prostorih PD Lj – Matica spoznavno informativni sestanek (v tednu pred odhodom).

VODSTVO
Tabor bomo vodili usposobljeni vodniki PD Ljubljana – Matica. Za dodaten informacije lahko pokličete vodjo tabora Matejo Vertelj na 040–171–858 (matejavertelj@gmail.com).

PRIJAVICA

Ime in priimek otroka:_____________________________________________________________

Naslov: _________________________________________________________________________

Datum rojstva:_______________________ Osnovna šola: ________________________________ e-mail:__________________________________________________________________________

Telefon staršev ali skrbnikov:___________________________ Podpis staršev:_________________

OPREMA

OSEBNA
- topla oblačila zoper mraz, veter in mokroto (kapa, rokavice 2x, šal, vetrne hlače, pulover/flis, spodnje smučarsko perilo), rezervno perilo in nogavice,
- anorak (vetrovka),
- obutev za v kočo,
- trenirka za v kočo, majčke,...
- pribor za osebno higieno,
- sončna očala,
- sončna krema.

SPLOŠNA
- zimski gorniški čevlji (dobro impregnirani),
- gamaše za sneg,
- nahrbtnik (za smučarje: s stranskimi paščki za nošnjo smuči),
- smučarske palice (obvezno za vse),
- čelna svatilka z rezervnimi baterijami,
- termovka ali plastenka za pijačo,
- potrjena člansa izkaznica za tekoče leto ter zdravstvena izkaznica

TEHNIČNA
- smučarji: oprema za smučanje (smuči, pancarji, čelada)
- lavinska žolna bo priskrbljena od organizatorja (če jo imaš, pa jo le vzemi in ob prijavi sporoči, da jo imaš).

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 7.3.2017 ob 09:23 Št. ogledov: 321

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484