Mladinski odsek - Dogodki

Smokuški vrh, 1122 m (šolski izlet)

izlet/pohod
Datum:13.05.2017ob: 07:45 do: okoli 16 h
zborno mesto:pred OŠ Sostro in OŠ Milana Šušteršiča, ob 8:00 pred OŠ KDK, OŠ Franceta Bevka in v Tivoliju (Ledina, Vrhovci)
vodnik/kontakt:Mateja Vertelj / 040 171 858Mladinski odsek
sklicna št.: 30010-17
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:540 m
okvirni čas hoje:gor 2 h (2,5-3h za težjo varianto), dol 1,5 h
oprema in dokumenti:planinski čevlji, kapa, rokavice, anorak, večplastna zaščitna oblačila primerna vremenskim razmeram (bolje več tankih plasti kot ena debela – težke "bunde" niso primerne), majica za preobleči, malica, pijača, knjižica Mladi gornik ter pisalo.
način prevoza:avtobus
stroški:10 EUR - se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.
prijave:pri svoji mentorici ali mentorju na šoli najkasneje do srede, 10. 5. 2017!

Na Smokuški vrh se bomo povzpeli v dveh skupinah, lažja in težja pot. Vsi se z avtobusi odpeljemo do Begunj na Gorenjskem, tam začne s hojo lažja skupina. Za bolj zahtevno turo se odpeljemo še naprej do Žirovnice.

Lažja:  Štart v Begunjah ter vzpon mimo cerkve sv. Petra in Sankaške koče po poteh in kolovozih do grebena, nato pa še malo do Smokuškega vrha. Sestopili bomo na drugo stran grebena mimo Titove vasi v Završnico do Završniškega jezera.

Težja in daljša pot: Štartali bomo v Žirovnici in se mimo cerkve Sv. Lovrenca strmo povzpeli na Smokuški greben. Čez Mali vrh bomo potem po grebenu pot nadaljevali čez Peči in Reber vse do Smokuškega vrha. Greben je lep in zelo razgleden, mestoma tudi malo bolj strm. Z vrha se bomo spustili mimo Titove vasi v dolino Završnice do Završniškega jezera. Pot primerna za starejše učence in bolje kondicijsko pripravljene.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta prilagodili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 4.5.2017 ob 09:32 Št. ogledov: 253

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Smokuški vrh, 1122 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30010-17
Znesek: 10 EUR - se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.