Mladinski odsek - Dogodki

Stol, 2236 m (šolske skupine)

izlet/pohodobmočje: Karavanke
Datum:17.06.2017ob: 07:00 do: 18.06.2017 okoli 16 h
zborno mesto:Ljubljana, Tivoli
vodnik/kontakt:Suzana Jerebič / 031 877 276Mladinski odsek
sklicna št.: 30014-17
težavnostna stopnja: zahtevnapot: neoznačena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:1700 m
okvirni čas hoje:8-9 ur + 6 ur
oprema in dokumenti:visoki planinski čevlji, kapa, rokavice, anorak, večplastna zaščitna oblačila primerna vremenskim razmeram (bolje več tankih plasti kot ena debela – težke "bunde" niso primerne), majica, hlače in nogavice za preobleči, malica za dva dni, pijača, pripomočki za osebno higieno, denar za pijačo in kakšen spominek, knjižica Mladi gornik ter pisalo.
način prevoza:vlak, bus
stroški:30 EUR – se plača ob prijavi
prijave:pri svoji mentorici ali mentorju na šoli najkasneje do torka, 13.06. 2017!

Iz železniške postaje se z vlakom S parkirišča v Tivoliju se bomo z avtobusom odpeljali do akumulacijskega jezera v Završnici. Tam začnemo s hojo in se po stari rudni poti povzpnemo do Valvazorjevega doma pod Stolom. Po kolovozu nadaljujemo mimo Urbasa do Betonarske bajte pod grebenom Belšcice in se povzpnemo na naš prvi dvatisočak Vajnež. Nadaljujemo
po lepi razgledni poti vse do Koče na Stolu, kjer se bomo okrepčali. Po večerji se odpravimo na razgledni najvišji vrh Karavank – Stol pogledat kako zatone sonce za Triglavom.

Po spanju v koči se zjutraj po zajtrku odpravimo proti vzhodu in se z njenih južnih pobočij spustimo do Koče na Zelenici. Od tam pa nadaljujemo spust proti Ljubelju, kjer nas bo čakal avtobus, ki nas bo odpeljal nazaj v Ljubljano.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo izlet odpovedali, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom.

PRIJAVNICA

Učenec / učenka ___________________________________ razred _______ ima plačano članarino za leto  2017 in se bo udeležil-a nagradnega izleta gorniškega krožka. Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:

Izlet smo plačali na PD

Datum:                                                                                               Podpis staršev:

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 6.6.2017 ob 10:32 Št. ogledov: 271

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Stol, 2236 m (šolske skupine)
Referenca:SI00 30014-17