Očistimo Slovenijo

Objavljeno: 20.3.2012, zadnja sprememba 20.11.2014 ob 07:52 Št. ogledov: 388
Očistimo Slovenijo 2012
V soboto, 24. marca 2012
bo drugič v zgodovini Slovenije organizirana vseslovenska prostovoljska okoljska akcija.

Prostovoljci bodo do pomladi po Sloveniji iskali in preverjali lokacije divjih odlagališč v digitalnem registru, ki so ga ustvarili tekom lanskega projekta Očistimo Slovenijo v enem dnevu!, spomladi 2012 pa bodo s čistilno akcijo s teh divjih odlagališč odstranili komunalne odpadke. Poleg tega bodo očistili tudi okolice šol, vrtcev, naselij in sprehajalnih poti.

Projekt se tokrat širi na globalno raven, in sicer v sklop globalne pobude World Cleanup 2012. Slovenski prostovoljci bodo del večmiljonske množice, ki bo od marca do septembra 2012 v svojih državah izvedla enodnevne prostovoljske čistilne akcije v preko 70 državah iz celega sveta.

Na čistilni akciji bomo sodelovali tudi prostovoljci, člani našega društva. Dogodek bo hkrati priložnost za druženje in koristno delo.

Lokacija čiščenja: ob reki Savi
ZBORNO MESTO: Parkirišče kopališča Laguna - Štern, Dunajska 270
KDAJ: sobota, 24.3.2012 ob 9.00 (do predvidoma 14.00)

Obujete pohodne čevlje, vzemite delovne rokavice in prinesite dobro voljo!

Poskrbljeno bo za sadje in čaj.

Če bi se rad(-a) pridružil(-a) naši skupini, prosim pusti svoje podatke na e-mail: info@pd-ljmatica.si.

Več o projektu na www.ocistimo.si

Navodila za dan akcije

Planinsko društvo Ljubljana-Matica
Edo Grabrijan

Kako smo čistili pred dvema letoma, si oglejte tukaj in tukaj.

Prvič objavljeno 22.2.2012