Proslava ob jubileju

Objavljeno: 5.3.2013 Št. ogledov: 522

Akademija ob 120 letnem jubileju, foto Manca Čujež27. februarja 2013 je planinska organizacija s planinci, planinskimi društvi in krovno organizacijo Planinsko zvezo Slovenije na čelu praznovala 120 let organiziranega planinstva na Slovenskem, ko je bilo 27. februarja 1893 ustanovljeno Slovensko planinsko društvo.

Svečani dan je Planinska zveza zaključila s slavnostno akademijo ob 120. obletnici ustanovitve Slovenskega planinskega društva, ki je potekala v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani. Umetniška prireditev, poimenovana OBJEM GORA, o ustvarjali in izrazni moči planinstva ter intimni samosti z goro je predstavila ustvarjalno in izrazno moči planinstva - poezijo, prozo, ples, glasbo, sliko, fotografijo in film. Prireditev je bila zahvala društvom in posameznikom za zvestobo planinstvu in goram.

Več  dogodku na straneh PZS...