Posvet - 90. letnica prvega zavarovanja Doline Triglavskih jezer

Objavljeno: 23.7.2014, zadnja sprememba 7.8.2014 ob 10:27 Št. ogledov: 896

Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti, Triglavski narodni park, Ljubljansko geografsko društvo, Planinska zveza Slovenije in Planinsko društvo Ljubljana-Matica vas vabimo

na znanstveni posvet ob 90. letnici prvega zavarovanja Doline Triglavskih jezer in v spomin na lani tragično preminulega raziskovalca Doline dr. Bojana Erhartiča.

Posvet bo potekal 5. in 6. septembra 2014 (v primeru slabega vremena bomo dogodek prestavili za teden dni) v Koči pri Triglavskih jezerih.

• Prvi dan, v petek, 5. septembra se bomo zbrali v koči do 16.00, ko bomo začeli z znanstvenim srečanjem. Okoli 10 predavateljev bo predstavilo svoje raziskovalne rezultate s področij geologije, geomorfologije, limnologije, rastlinstva, zgodovine človekovih posegov, prizadevanj za zavarovanje in razumevanja lepote Doline.
  • Drugi dan, v soboto, 6. septembra pa bomo organizirali dopoldanski terenski ekskurziji o živi in neživi naravi ter fotografsko naravoslovno delavnico.

Več o dogodku in prijavni obrazec najdete na naslednji spletni povezavi: http://www.zrc-sazu.si/sl/novice/znanstveni-posvet-ob-90-letnici-prvega-zavarovanja-doline-triglavskih-jezer

O Dolini Triglavski jezer v enciklopediji naravne in kulturne dediščine na Slovenskem (DEDI).