120 let od slavnostnega odprtja Triglavske koče na Kredarici

Objavljeno: 13.9.2016 Št. ogledov: 578

"Ko sem se sprehajal po Kredarici, tej lepi, pa skoraj goli planici, kjer stoji naša nova koča, sem našel le tri vrste cvetic: bele, modre in rdeče. Že narava sama nam priča, da je to pogorje slovensko. Čeprav je naša koča slovenska, bo vendar tako urejena, da bo ustrezala turistom vsakega naroda. Vsi, brez razločka, bodo enako prijazno sprejeti,to zahteva že slovenska gostoljubnost.«

Jakob Aljaž

10. avgusta je minilo 120 let od slavnostnega odprtja Triglavske koče na Kredarici.

Ob jubileju naše najvišje planinske postojanke je bila v petek, 9. septembra 2016 na Kredarici slovesnost z izbrano besedo in kulturnim programom.

Večer je povezoval radijski voditelj in sodelavec društva Blaž Lesnik, za glasbeno spremljavo sta poskrbela prvak ljubljanske Opere baritonist Marko Kobal in citrar Tomaž Plahutnik. Gostje večera so bili predsednik društva Tomaž Willenpart, predsednik PZS Bojan Rotovnik, arhitekt zadnje prenove Milan Žepič in avtorja izdane monografije "Kredar'ca - ob 120 letnici postavitve prve koče pod Triglavom" zgodovinar Peter Mikša in Maja Vehar.

Večer se je nadaljeval ob zvokih harmonike v prijetnem planinskem vzdušju.

Nekaj zbranih utrinkov:

Izdano knjižico lahko prevzamete v Informacijski pisarni društva na Miklošičevi v času uradnih ur.