Alpinistični odsek - Predstavitev

Predstavitev

Alpinistični odsek združuje preko sto bolj ali manj aktivnih alpinistov in športnih plezalcev.

Ena izmed osnovnih dejavnosti je izobraževanje. Alpinistični inštruktorji vsako leto organiziramo alpinistično šolo ter dve športno plezalni šoli.

Vsako leto se alpinisti udeležujemo odprav v različna gorstva po celem svetu. V preteklih sezonah smo tako plezali v Centralnih Alpah, Nepalski in Pakistanski Himalaji, obeh Amerikah, Kirgiziji, Turčiji pa še kaj bi se našlo.

Odsek vsaj dvakrat letno organizira večdnevni plezalni tabor v Sloveniji ali sosednjih državah (Paklenica, Dolomiti, Arco, Centralne Alpe). Tabori so namenjeni druženju, pripravi na novo sezono, predvsem pa uvajanju novih članov.

Člani se srečujemo ob četrtkih zvečer v društvenih (klubskih) prostorih na Trdinovi 8, kjer predelamo tekočo problematiko.

V zimskih mesecih organiziramo predavanja v sklopu Kino Oko, kjer ob foto-projekcijah skupaj podoživljamo junaške zgodbe iz nam tako ljubih gora.

Več informacij najdete kot tudi povprašate na forumu alpinističnega odseka in na FB AO Matica.

Dodatne vsebine: KA PZS in KŠP PZS

Alpinistični odsek