Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica
Topel domek za vsakogar

Prijava |  Registriraj se |  Pomoč pogostih vprašanj  | Seznam članov |  Išči  | Galerija

Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi » Po vrnitvi iz Patagonije.
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo 
Po vrnitvi iz Patagonije.
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2015 11:21 am Odgovori s citatom
nasty

Pridružen/-aSre Mar 2007 16:54
Prispevkov121
KrajNastja Davidova

Leta 2010 sem zapisala: Po prvomajskih praznikih in dobrem ogrevanju sem bila pripravljena za dalše smeri, nakar me je poklicala Maja Lobnik iz Maribora. Ni bilo potrebno veliko priprav kaj vzeti s sabo, samo tri besede so bile potrebne: “napoved bo lepa”. In že sva se odpeljali na najino prvo plezalno dogodivščino proti zasneženim vrhovom južnih Dolomitov. Bilo je kot da bi se že neštetokrat navezali na vrv in šli plezat. Tako sva se znašli 5. junija pod jugovzhodno steno Torre Trieste. Odločitev se je izkazala za pravilno in uspeli sva se povzpeti na vrh po Cassinovem razu, (VII+/V+, A0, 650 m). Prosti vzpon se mi je za las izmuiznil v enem od težjih raztežajev v spodnjem delu stene in ker naju je čakalo še 500 metrov strmega plezanja sem opustila misel na ponovitev raztežaja. In tako sva nadaljevali proti zgornjemu delu stene, kjer sva preplezali težjo varianto VII+ in obšli dve navezi. Ker je sestop po strmem in nič prijaznem grabnu s snegom in gruščem na policah v začetku sezone sva počakali ostale da smo sestopili skupaj. Sestop je trajal malo dlje in tako sva bili nazaj pri avtu okoli 2 h zjutraj.

2010 na vrhu z Majo Lobnik, foto Lorenzo F.

Prejšnji teden pa sva se tokrat z Maticem Joštom v sredo 11.3. ponovno zapeljala V Dolomite in v dveh dneh preplezala veliko klasiko, tokrat prosto (VII/VIII-, 600m). Plezala sva na soncu in zato bivakirala na sredini smeri.

Torre Trieste (2458 m)

Torre Venezia v ozadju

Pod steno

Večerni pogled

Plezanje v zgornjem delu stene

Selfi na vrhu

Foto: Matic Jošt
Poglej uporabnikov profil Najdi vse prispevke pod imenom nasty Pošlji zasebno sporočilo
Po vrnitvi iz Patagonije.
  Alpinistični odsek PD Ljubljana Matica Seznam forumov » Alpinistični vzponi
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas  
Stran 1 od 1  

Objavi novo temo  Odgovori na to temo