Skrivnost človeškega uma

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Li
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jan 2017, 20:39
Ime in priimek: Matevž Štular

Nedelja, 9.4.2017

Z Blažem sva se v soboto zmenila, da se odpraviva pod Vežico, v kolikor bo razmera dopuščala. Izbirala sva med smerema GG in Skrivnost človeškega uma.

Ura je kaj hitro odbila in bil je čas za odhod. Luksuz kratke vožnje se poplača z antiluksuznim dostopom, na katerem je teklo v potokih; debele kaplje potu so naju namreč hitro začele žgečkati pod lasmi, medtem ko sva hlačala med drevesi na ta oblačen, a topel in soparen spomladanski dan. Vendar nisva zastonj švicala! Preden se pot zadnjič položi sva namreč prehitela trojno navezo, ki je vihrala proti vstopu v GG in takrat so se dvomi razblinili - odločila sva se za Skrivnost.
Prva dva raztežaja sta skupna z GG-jem, nato pa smer nadaljuje bolj naravnost. Jaz sem dobil tretji raztežaj: prehode sem iskal nekoliko preveč v desno in ocena je brž poskočila iz V na neopremljen cca. VII-, ki je tresel hlače. Višje sem uspel ujeti pravo linijo in narediti štant. Svojo srečo je naprej preizkušal Blaž. Znašel se je pod mogočnimi strehami in po orientacijski debati ubral prečko v levo, zakaj pa ne, ko pa je v vodničku tolikokrat omenjeno prečenje v levo!!! Po podrti prečki sem mu sledil na štant in nadaljeval po levem delu omenjenih streh. Prehod je bil odličen, višje pa so me toplo sprejele sumljive luske, da sem se le stežka uprl skušnjavi in jih grabil le zelo nežno. Po tej kolobociji sva prispela na poraščeno ramo, ki se je na koncu priključila GG-ju. Oh, kakšno milino so nama nudili ti zadnji trije, dobro opremljeni, s soncem obsijani in dobro očiščeni trije raztežaji GG-ja! Sestopila sva čez Presedljaj, kjer sva si v zgornjem delu na prečenju snežišč nekoliko očistila čevlje, v spodnjem pa se je samo še vleklo...
Bila sva kar zadovoljna; plezala sva neko varianto, v kateri sva vse skupaj našla en, morda dva klina, vendar sva ohranila mirno kri in v steni pustila le eno kakico! Še kar zabavno :D

Slika
Dostop je zgodba zase. Dolga zgodba.

Slika
Prvi raztežaj, spodaj pa že v nizkem štartu trojček.

Slika
Po tretjem raztežaju sva mislila, da sva sedaj na konju! My ass, naivneža [smilie=to funny.gif]

Slika
V lažjem svetu, obsijana s soncem.

Slika
Zapoziral na izstopu, tik pod vrhom.

Slika
Rzenik je suh, navalite ljudje!

Slika
Mal zjeban, ampak lep.
Odgovori