Planinsko društvo - Dogodki

Čistilna akcija Kredarica 2014 (odpovedano)

delovna akcijaobmočje: Julijske Alpe
Datum:13.09.2014ob: 5:30
zborno mesto:Vrata (Aljažev dom) ali Pokljuka Rudno Polje (Hotel Center Pokljuka)
vodnik/kontakt:Informacijska pisarna PD 01 / 23 12 645Planinsko društvo
primernost:za vsakogar z ustrezno kondicijo in dobro voljo
okvirni čas hoje:5 ur
oprema in dokumenti:pohodna obutev, obleka primerna letnemu času in vremenu, priporočljivo - zaščitne rokavice, vrečko za smeti dobite na zbornem mestu
način prevoza:lasten prevoz
prijave:na spodnjem obrazcu najkasneje do četrtka 11. septembra

Zaradi slabih vremenskih obetov in novozapadlega snega na Kredarici, je prireditev odpovedana.

Ob zaključku poletne sezone ste vsi obiskovalci gora vabljeni na čistilno akcijo v okolici Triglava.

Člani PD Ljubljana-Matica in PD Triglav bomo v soboto 13. 9. 2014 iz doline Vrat (Aljažev dom) ali s Pokljuke na Rudnem polju (Hotel Center Pokljuka) pa do Triglavskega doma na Kredarici pobirali smeti v okviru akcije Zavarovalnice Triglav, d.d. "Očistimo naše gore".

Namen akcije je pobrati morebitne odpadke kot posledico množičnega obiska ob poteh v okolici Triglava.

Na Kredarici bo udeležencem na voljo topel obrok, najzaslužnejši bodo prejeli praktične nagrade, ki jih poklanja Zavarovalnica Triglav. Vsi udeleženci akcije bodo na Kredarici lahko prenočevali po članskih cenah.

Program:

05.30 prihod udeležencev v dolino Vrat ali na Pokljuko,
06.00 pričetek pohoda (Vrata - Prag - Kredarica ali Pokljuka - Vodnikov dom - Konjsko sedlo - Kredarica)
12.00 - 14.00 prihod na Kredarico in kosilo,
14.00 - 14.30 nagovor, razglasitev rezultatov in podelitev nagrad,
14.30 - 18.00 prosto poležavanje in druženje (vzpon na Triglav za najpogumnejše),
18.00 - 21.00 zabava s plesom v jedilnici koče.

• Priporočljiva oprema so zaščitne rokavice, za odpadne vreče in odvoz zbranih odpadkov bo poskrbljeno.
  • Prosimo upoštevajte priporočila za varno hojo. Od izhodišča do Kredarice je za okoli 5 ur hoje. Dogodek poteka na lastno odgovornost udeležencev in bo le v primernih vremenskih razmerah, zato spremljajte napoved vremena.
  • Zaradi lažje organizacije vas prosimo, da se pravočasno prijavite preko spodnjega obrazca.
-- Obrazec umaknjen --

Na Kredarici, foto Jošt Gantar
S čistilne akcije v preteklih letih, foto Lidija Ramovš

Objavljeno: 4.9.2014 ob 00:00 , zadnja sprememba 19.9.2014 ob 12:54 Št. ogledov: 1352