Mladinski odsek - Dogodki

Čaven, 1242 m (šolski izlet)

izlet/pohodobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:10.12.2016ob: 07:45 do: 16:00
zborno mesto:pred OŠ KDK, ob 8:00 pred OŠ F. Bevka in v Tivoliju za OŠ Vrhovci in Ledina
vodnik/kontakt:Ana Vengar / 040 936 212 – za OŠ Vrhovci in Ledina in Luka Korošec / 040 345 282 za OŠ KDKMladinski odsek
sklicna št.: 30023-16
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:350 ali 460 m
okvirni čas hoje:2,5 - 4 ure
oprema in dokumenti:planinski čevlji, kapa, rokavice, anorak, večplastna zaščitna oblačila primerna vremenskim razmeram (bolje več tankih plasti kot ena debela – težke "bunde" niso primerne), majica za preobleči, dežnik ali pelerina, malica, pijača, knjižica Mladi gornik ali Mladi planinec ter pisalo. Če bo na poti sneg, so priporočljive gamaše.
način prevoza:avtobus
stroški:10 EUR – se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.
prijave:pri svoji mentorici ali mentorju na šoli najkasneje do ponedeljka, 5. 12. 2016!

Z avtobusom se bomo odpeljali proti Ajdovščini in čez vas Col prispeli do izhodišča v vasi Predmeja.

Starejša in sposobnejša skupina se bo najprej spustila okoli 100 višinskih metrov po cesti skozi tunele, nato pa se odpravila proti planinski koči Antona Bavčerja na Čavnu po Srednječavenski poti. Hodili bomo najprej po gozdu, po dobro markirani planinski poti, kjer se nam bodo odpirali lepi razgledi na Nanos in celotno Vipavsko dolino. Pot nas bo vodila pod in kasneje nad stenami, vse do koče na Mali gori (1034 m). Po krajšem postanku bomo nadaljevali proti koči na Čavnu. Hoje 2,5 h.

Mlajši pohodniki se bodo do planinske koče Antona Bavčerja povzpeli po lažji in krajši poti iz Predmeje. Hodili bomo po gozdu in se pričeli zmerno vzpenjati. Pešpot nas bo pripeljala iz gozda na razgledna pobočja, s katerih se nam bo odprl lep razgled na Golake, Nanos in Vipavsko dolino. Nato bomo sledili markacijam vse do koče na Čavnu. Hoje 1,5 h.

Vsi skupaj bomo sestopili po isti poti proti vasi Predmeja (1 h), kjer nas bo čakal avtobus.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta prilagodili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PRIJAVNICA

Učenec / učenka ___________________________________ razred _______ ima plačano članarino za leto 2016 in se bo udeležil-a izleta gorniškega krožka. Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:

Način plačila (obkrožite):  a)    Ima že plačan abonma  b)    Izlet smo plačali na PD

Datum:                                                                      Podpis staršev:

Koča Antona Bavčerja na Čavnu
Srednječavenska pot – na edinem izpostavljenem mestu je jeklenica
Srednječavenska pot skozi gozd

Objavljeno: 19.11.2015 ob 11:17 , zadnja sprememba 29.11.2016 ob 11:47 Št. ogledov: 808

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Čaven, 1242 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30023-16
Znesek: 10 EUR – se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.