Vodniški odsek - Dogodki

zborno mesto:Železna cesta, Ljubljana
vodnik/kontakt:Stane Soklič / 041 615 064Vodniški odsek
sklicna št.: 10285-17
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za ljubitelje potepanj
višinska razlika:do 300m
okvirni čas hoje:4,5 h s postanki (glej opis poti), same hoje dobre
oprema in dokumenti:planinska oprema, pohodne palice, zaščita proti vetru in dežju, planinska izkaznica s plačano članarino za tekoče leto
način prevoza:avtobus
stroški:18 €- avtobusni prevoz, vplačilo v pisarni, 13 € -startnina (pogostitev na poti– vsak sam plača na startu)
prijave:v društveni pisarni ali pri vodniku
OPIS POTI:

Letos se bomo pridružili Martinovemu pohodu v Goriških Brdih. Pot nas bo vodila iz Vipolž proti vasici Ceglo skozi jesensko obarvane vinograde do Grediča – enega od prizorišč nadaljevanke »Ena žlahtna štorija«. Tu se bomo ustavili na kmetiji Cukjati, ki se poleg oddaje sob ukvarja tudi z gojenjem sadja. Prijazna gospodarja nam bosta predstavila svojo kmetijo, medtem ko bomo degustirali nekaj njihovih kakijevih dobrot. Pot bomo nadaljevali do briškega oljkarja, ki nas bo z degustacijo popeljal po okusih briškega oljčnega olja. Nadaljevali bomo proti vasi Medana, ki so jo ob koncu stoletja briški vinarji postavili na vinski zemljevid in pri enemu od njih poskusili to žlahtno kapljico. Za okrepčilo pa bodo poskrbele pridne roke naših briških žena in tako bomo lažje nadaljevali pohod do rojstne hiše Alojza Gradnika. Tu se bomo seznanili z njegovimi deli in si ogledali tudi notranjost, ter pobliže spoznali tega najznamenitejšega briškega pesnika. Seveda med pohodom ne bo manjkalo sadovnjakov, oljčnikov in vinogradov ter nemalokrat se nam bo pogled razkril vse do Alp. Naše eno gastronomsko potovanje pa bomo zaokrožili s toplim obrokom v Vili Vipolže in z vodenim ogledom vile.

Pridite in doživite nekaj skrivnosti jesenskih Brd!

Izlet je v vsakem vremenu

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 3.11.2017 ob 09:14 Št. ogledov: 525

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Martinov pohod
Referenca:SI00 10285-17
Znesek: 18 €- avtobusni prevoz, vplačilo v pisarni, 13 € -startnina (pogostitev na poti– vsak sam plača na startu)