Vodniški odsek - Dogodki

Banjšice - zaključna tura VO 2017

izlet/pohodobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:18.11.2017ob: 07:40 do: 20:17
zborno mesto:ob 7:40 na Celovški 163 pred Mercatorjem (križišče s Šišensko), ob 7:55 pred pisarno PD (Miklošičeva), ob 8:10 na parkirišču P+R Dolgi Most
vodnik/kontakt:Andreja Tomšič / 040 666 198Vodniški odsek
sklicna št.: 10289-17
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za vse udeležence naših tur in vodnike našega društva
višinska razlika:200 do 400 m
okvirni čas hoje:2 - 3,5 ure
oprema in dokumenti:obleka in obutev primerna razmeram, pohodne palice (po želji), planinska izkaznica s plačano članarino 2017
način prevoza:avtobus
stroški:26 €
prijave:z vplačilom v društveni informacijski pisarni na Miklošičevi 17, do zasedenosti mest v avtobusu. Ob prijavi je potrebno navesti kraj vstopa v avtobus in vrsto kosila (vegi ali mesno)

Spoznajmo manj znano planoto na Goriškem

Iz Ljubljane se bomo odpeljali do Nove Gorice (vmes postanek za kavo) in naprej na planoto Banjšice. Peš se bomo podali po zložni grebenski poti, ki bo valovila čez vrhova Sleme in Kuk. Vseskozi bomo imeli čudovit razgled od Julijskih Alp na severu, do morja na jugozahodu, vmes pa se bodo v daljavi kazali Dolomiti. Na drugi strani nas bo pozdravljal Trnovski gozd. Po uri in pol hoje bomo prišli na razpotje. Kdor bo imel hoje dovolj, bo tu krenil levo navzdol po cesti in skozi vas Krvavec v pol ure dosegel Raven, kjer je središče Banjške planote. Tam bodo ob športnem igrišču, kjer bo tudi naš avtobus, počakali na ostale udeležence izleta.

Vsi, ki bomo še pri močeh, bomo na razpotju nadaljevali po grebenu na naslednji vrh Zagorelec. Sledil bo spust na gozdno cesto in kmalu nato vzpon na drugo stran. Okoli vrha Smrdikovec se bomo po skalah povzpeli na Vetrnik (903 m - najvišja točka naše poti), od koder se bomo preko Biškovca spustili v Podlešče in naprej v Raven.

Nato nas bo vse skupaj avtobus odpeljal do domačega gostišča, kjer bomo imeli kosilo (goveja ali gobova juha, domača primorska krvavica z zeljem in krompirjem ali vegetarijanski krožnik, sladica). Po kosilu bo krajši družabni večer s predstavitvami fotografij z letošnjih izletov in napovedjo za prihodnje leto. Prihod nazaj v Ljubljano v večernih urah.

Opozorili:

• Število prijav je omejen.
  • Izlet bo v vsakem vremenu. V primeru slabšega vremena bomo izlet prilagodili in skrajšali.

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 17.11.2017 ob 09:24 Št. ogledov: 778

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484