Mladinski odsek - Dogodki

Mala Mojstrovka, 2332 m ali Slemenova špica, 1911 m (šolski izlet)

izlet/pohodobmočje: Julijske Alpe
Datum:30.09.2017ob: 07:45 do: ok. 18.00
zborno mesto:pred OŠ Sostro in ob 8.00 pred Tivolijem (OŠ Vrhovci)
vodnik/kontakt:Jože Drab / 040 30 30 27Mladinski odsek
sklicna št.: 30017-17
pot: označena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah, severna pot na MM je zelo zahtevna!
višinska razlika:720 m ali 300 m
okvirni čas hoje:MM: južna 5 ur, severna 6 ur, SŠ: 3-4 ure
oprema in dokumenti:športna, planinski čevlji, zaščitna oblačila zoper mraz, veter, hrana in pijača iz nahrbtnika, knjižica Mladi gornik (kdor je nima jo lahko dobi pri mentorju na šoli). Za Malo Mojstrovko še čelada, za severno pot pa poleg čelade še plezalni pas in samovarovalni komplet (ob prijavi navedite, če ima otrok svojo opremo, sicer lahko posodimo društveno).
način prevoza:avtobus
stroški:10 €, za severno pot na MM 12 €. Za tiste, ki imajo planinski abonma je izlet že vključen v ceno tega. Plačilo izleta ali abonmaja na TRR PD Lj. Matica.
prijave:obvezno pri svojem mentorju na šoli najkasneje do srede 27. 9. 2017. Napišite za katero pot ga prijavljate!

Zaradi snežnih razmer prestavljeno s predhodnega termina 23.9.

Z avtobusom se bomo zapeljali do Kranjske Gore in naprej na prelaz Vršič (1611 m), kjer se bomo razdelili v 2 skupini.

• Prva skupina: starejši in sposobnejši se bodo povzpeli na Malo Mojstrovko in sicer v dveh podskupinah: ena bi šla po lažji južni poti, druga, manjša (št. je omejeno na 6 otrok*) pa po severni poti, ki je zavarovana z jeklenicami in klini (slika spodaj desno). Ta pot je ponekod izpostavljena in zahteva stabilen korak in znanje uporabe samovarovalnega kompleta, ki je obvezen del opreme. Sestopili bomo skupaj po južni poti.

* Vodniki bomo presodili, če je otrok primeren za to pot.

• Druga skupina bo imela precej lažjo pot. Sprva se bomo z Vršiča (skupaj z otroki, ki bodo imeli za cilj M.M. po severni strani) povzpeli na sedlo Vratca. Po počitku bomo nadaljevali in po zložni poti dosegli visokogorski travnik Sleme z majhnimi jezerci in najlepšim pogledom na Jalovec (slika spodaj levo). Tam so med drugim tudi snemali filme o Kekcu. Do vrha Slemenove špice je nato le še nekaj korakov navzgor. Vračali se bomo po isti poti na Vršič. Sledil bo prevoz nazaj v Ljubljano, kjer bomo okoli 18 h.

NOVO ŠOLSKO LETO - NOV ABONMA - GLEJ OBVESTILO

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 26.9.2017 ob 14:14 Št. ogledov: 358

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Mala Mojstrovka, 2332 m ali Slemenova špica, 1911 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30017-17
Znesek: 10 €, za severno pot na MM 12 €. Za tiste, ki imajo planinski abonma je izlet že vključen v ceno tega. Plačilo izleta ali abonmaja na TRR PD Lj. Matica.