Mladinski odsek - Dogodki

Vremščica, 1027 m (šolski izlet) - sprememba cilja

izlet/pohodobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:25.11.2017ob: 07:45 do: 16:00
zborno mesto:na parkirišču v Tivoliju - OŠ Ledina in OŠ Poljane, ob 7:45 pred OŠ Milana Šuštaršiča in 8:00 pred OŠ Sostro
vodnik/kontakt:Anja Peternel / 041 665 976Mladinski odsek
sklicna št.: 30023-17
težavnostna stopnja: lahka
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:500 m
okvirni čas hoje:4,5 h
oprema in dokumenti:obleka primerna vremenskim razmeram, pohodna obutev, majica za preobleči, pijača in hrana iz nahrbtnika, knjižica Mladi gornik in plačana članarina za leto 2017.
način prevoza:avtobus
stroški:10 EUR (se plača na TRR PD Ljubljana Matica). Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.
prijave:pri šolskih mentorjih najkasneje do srede, 22. 11. 2017

Zaradi napovedanih slabih vremenskih razmer v soboto dopoldan in zgodaj popoldan na področju Vremščice bomo odšli na Resevno (682 m) blizu Šentjurja pri Celju. Tam je tudi Dom na Resevni, kjer se bomo lahko odpočili in okrepčali. Vreme bo, kot kaže, na tem področju stabilno, sicer oblačno ampak brez dežja. Prihod v Ljubljano ostane enak, torej ob 16.00.

-----

Z avtobusom se bomo odpeljali do parkirišča v Senožečah, ki se nahaja ob glavni cesti. Od tu bomo začeli s hojo v smeri Vremščica. Cesta, ki nas pelje med hišami, nas kmalu pripelje do ograjenih pašnikov. Tam se cesta spremeni v kolovoz, ki nas vodi v strnjen gozd. Pot skozi gozd se postopoma začne vzpenjati in nas čez čas pripelje na neporaščena pobočja Slatne (914 m) in nato na mrazišče, ki se nahaja na severni strani Vremščice. Ponovno nadaljujemo pot skozi gozd, ki kasneje preide na vse bolj razgledna vršna pobočja Vremščice. Po nekaj minutah dosežemo vrh Vremščice, kjer se nam odpirajo lepi razgledi na Slavnik, Čičarijo in Učko.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta spremenili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

PRIJAVNICA

Učenec / učenka ___________________________________ , razred _______  se bo udeležil-a planinskega izleta na Vremščico, ki bo v soboto, 25. 11. 2017.

Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:  ______________________________________

Način plačila (obkrožite):              a)    Ima že plačan abonma                        b)    Izlet smo plačali na PD

Datum:                                                                                               Podpis staršev:

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 24.11.2017 ob 09:15 Št. ogledov: 395

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Vremščica, 1027 m (šolski izlet) - sprememba cilja
Referenca:SI00 30023-17
Znesek: 10 EUR (se plača na TRR PD Ljubljana Matica). Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.