Mladinski odsek - Dogodki

izlet/pohodobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:16.12.2017ob: 07:45 do: 16:00
zborno mesto:v TIVOLIJU za OŠ Vrhovci, OŠ KDK, OŠ Ledina, OŠ Poljane, ob 8:00 pred OŠ Milana Šuštaršiča, OŠ Franceta Bevka in OŠ Sostro
vodnik/kontakt:Anja Peternel / 041 665 976Mladinski odsek
sklicna št.: 30025-17
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
okvirni čas hoje:4 h
oprema in dokumenti:obleka primerna vremenskim razmeram, pohodna obutev, majica za preobleči, rokavice, kapa in šal, pijača in hrana iz nahrbtnika, knjižica Mladi gornik in plačana članarina za leto 2017 in OBVEZNO osebna izkaznica ali potni list.
način prevoza:avtobus
stroški:12 EUR (za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen)
prijave:pri mentorici/-ju planinskega krožka, najkasneje do srede, 13. 12. 2017

Z avtobusom se bomo zapeljali po primorski avtocesti proti Trstu in prečkali mejo na Fernetičih. Mesto Opčine bo naše izhodišče, kjer se bomo sprehodili po najlepši panoramski poti nad Trstom. Pot se giblje med 250 in 300 metri nad morjem. Peščena in kamnita pot se po treh kilometrih spremeni v asfaltirano, vendar asfalta je le približno 200 metrov. Prispeli bomo do plezališča Napoleonica, kjer nato zavijemo desno, strmo v hrib. Dosežemo razgledni stolp in nadaljujemo po dobro označeni stezi do nenavadne, betonske cerkve na Monte Grisa. Svojo pot nadaljujemo mimo kalvarije, nato pa zavijemo desno na greben in naprej skozi gozd. Kmalu dosežemo še Monte Gurco. Skozi gozd nadaljujemo proti našemu cilju na Opčinah.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta spremenili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

PRIJAVNICA

Učenec / učenka ___________________________________ , razred _______  se bo udeležil-a planinskega izleta na Vejno in Gorko, ki bo v soboto, 16. 12. 2017.

Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:  ______________________________________

Način plačila (obkrožite):              a)    Ima že plačan abonma                        b)    Izlet smo plačali na PD

Ne pozabite na osebno izkaznico ali potni list za vašega otroka.

Datum:                                                                                               Podpis staršev:

Objavljeno: 9.12.2016 ob 14:00 , zadnja sprememba 7.12.2017 ob 10:43 Št. ogledov: 437

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Monte Grisa (Griža ali Vejna), 322 m in Monte Gurca (Gorka), 368 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30025-17
Znesek: 12 EUR (za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen)