Alpinistični odsek - Dogodki

usposabljanje
Datum:09.03.2017ob: 18:00
zborno mesto:začetek z uvodnim predavanjem na Trdinovi 8, Ljubljana
vodnik/kontakt:Mitja Ravnikar / 040 418 666 / ssp.matica@gmail.comAlpinistični odsek
sklicna št.: 40002-17
oprema in dokumenti:v ceno je vključena izposoja vse potrebne plezalne opreme. Članstvo v PZS je obvezno - zaželeno v našem društvu.
stroški:160 EUR za študente in dijake (do 26. leta) in brezposelne z dokazilom oz. 180 EUR za ostale.
prijave:z vplačilom v društveni pisarni PD Ljubljana-Matica na Miklošičevi 17 do zasedbe mest (največ 20 tečajnikov). Prijava je možna tudi preko e-pošte info@pd-ljmatica.si in plačila na TRR.

Alpinistični odsek PD Ljubljana-Matica organizira začetni tečaj športnega plezanja

Tečaj je namenjen vsem, ki bi se radi naučili osnov za varno plezanje v urejenih plezališčih in na umetnih stenah. Predstavljene bodo vse najnovejše tehnike varovanja, osnovne tehnike plezanja, potrebna oprema ter pravila vedenja v plezališčih.

Uvodno predavanje bo na Trdinovi 8, Ljubljana:

• v četrtek, 9. marca 2017 ob 18. uri

Traja 7 tednov in obsega:

• pet teoretičnih predavanj, ki potekajo ob četrtkih ob 18. uri v društvenih prostorih,
  • šest praktičnih vaj (2-3 ure) in plezanja na umetnih stenah (lokacije v Ljubljani) ter na prostem, večinoma ob torkih zvečer,
  • šest celodnevnih plezalnih izletov v plezališča po Sloveniji, Italiji (nad Trstom) in Hrvaški (Istra), zadnji izlet je namenjen zaključku z izpitom. Izleti potekajo čez vikend, ob sobotah oz. nedeljah, odvisno od vremenske situacije,
  • matičarsko druženje s piknikom na balvanskem izletu v Trento (junija),
  • samostojno plezanje na različnih umetnih stenah v matičarskih terminih.

Povezava na koledar aktivnosti (predavanja, vaje, izleti).

Galerija slik

Teoretična in praktična znanja zajemajo naslednje teme:

• osebna oprema,
  • etika in zgodovina,
  • prva pomoč,
  • vozli in navezovanje,
  • tehnika prostega plezanja in padcev,
  • varovanje,
  • spuščanje z vrvjo,
  • osnovna pravila (načini) prostega plezanja,
  • trening in poškodbe.

Tečajniki na koncu z uspešno opravljenim izpitom pridobijo naziv pripravnik športnega plezanja in so sposobni samostojno plezati in varovati v vseh zavarovanih smereh z urejenimi sidrišči.

Tečaj je dober uvod za vse, ki bi radi nadaljevali z alpinistično šolo prihodnje leto. V primeru večjega povpraševanja na alpinistični šoli bodo imeli tečajniki pri vpisu prednost.

Šolo vodi Mitja Ravnikar, s predavanji in na izletih pa sodelujejo tudi drugi izkušeni, športno plezalni in alpinistični inštruktorji, vsi člani Alpinističnega odseka Planinskega društva Ljubljana-Matica.

Možno je plačati tudi v dveh obrokih, polovico ob prijavi in drugo polovico do tretjega izleta.

Zakaj se vpisati na začetni tečaj športnega plezanja Alpinističnega odseka PD Ljubljana Matica?
- Ker je plezanje ena izmed najbolj naravnih oblik gibanja.
- Ker za varnost tekom tečaja skrbijo licencirani inštruktorji.
- Ker imamo več kot 20-letno tradicijo organiziranih tečajev.
- Ker vsaj 2-krat letno organiziramo večdnevni plezalni tabor v Sloveniji ali tujini.
- Ker je pri nas druženje sestavni del plezanja.
- Ker se v naših vrstah že desetletja kalijo najboljši športni plezalci in alpinisti.

Plezalni tečaj, foto: Mitja Ravnikar

Objavljeno: 7.2.2017 ob 14:16 , zadnja sprememba 16.3.2017 ob 11:01 Št. ogledov: 1962

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Začetni tečaj športnega plezanja - pomlad 2017
Referenca:SI00 40002-17
Znesek: 160 EUR za študente in dijake (do 26. leta) in brezposelne z dokazilom oz. 180 EUR za ostale.