Mladinski odsek - Dogodki

Prelaz Ljubelj, 1370 m, sankanje (šolski izlet)

izlet/pohodobmočje: Karavanke
Datum:20.01.2018ob: 08:00 do: okoli 15 h
zborno mesto:pred OŠ Sostro, ob 8.15 pred OŠ KDK in ob 8.15. v Tivoliju (OŠ Vrhovci in Ledina)
vodnik/kontakt:Jože Drab, pomočnik Luka KorošecMladinski odsek
sklicna št.: 30001-18
težavnostna stopnja: lahkapot: snežna tura
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:320 m
okvirni čas hoje:gor 1 h, na Polno peč še vsaj 1/2 h.
oprema in dokumenti:glej spodaj
način prevoza:avtobus
stroški:10 eur, razen če ima otrok plačan abonma
prijave:do torka 16. 1. 2018 mentorju/-ici na šoli

Oprema: sanke (lahko 1 sanke na 2 otroka), čelada, nepremočljivi gorniški čevlji z narebrenim podplatom, več plasti oblačil, ki jih po potrebi slačimo glede na temperaturo (kombinezoni in debele bunde niso primerni, saj bi nam bilo lahko med vzponom prevroče), kapa, smučarske rokavice, gamaše, smučarska očala, majica za preobleči, malica, pijača, knjižica Mladi gornik ter pisalo. Priporočljiva so še rezervna oblačila, ki jih bomo pustili v avtobusu.

Z avtobusom se bomo odpeljali do predora Ljubelj. Po zasneženi, za promet zaprti cesti se bomo vzpeli na vrh prelaza Ljubelj in za seboj vlekli sanke. Na vrhu stoji koča, v kateri bomo po želji lahko tudi kaj kupili ali se okrepčali. Ob ugodnih snežnih razmerah se bodo lahko starejši in bolj sposobni učenci po želji v spremstvu vodnikov povzpeli še na bližnji vrh Polna peč (1504 m). Ostali udeleženci bodo ostali pri koči ali pa se spustili del poti navzdol (npr. 3-4 ovinke) in se ponovno povzpeli nazaj do koče.

Pri sankanju bomo upoštevali naslednje varnostne ukrepe:

• Sanke morajo biti novejše oz. dovolj trdne.
  • Mlajši učenci (1. triada) morajo imeti na saneh spremstvo starejših otrok ali katerega od mentorjev in vodnikov.
  • Hitrost sankanja mora biti taka, da lahko vedno zavijemo ali zavremo in se zaustavimo.
  • Prepovedano je zaletavanje!
  • Cesta je dovolj široka za prehitevanje, a ne prehitevajte tik ob drugih saneh.
  • Ker po cesti hodijo navzgor mnogi ljudje, je potrebna previdnost, da se v koga ne zaletimo. Včasih je dovolj, da jih opozorimo s klicem, še bolje je, če zavijemo stran, mimo njih.
  • Na cesti se ponekod naredijo grbine, ki so lahko neprijetne, zato se jih raje ognimo.

Po sankanju se bomo v avtobusu preoblekli in se zapeljali nazaj v Ljubljano.

Podatki za plačilo abonmaja oz. članarine.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 9.1.2018 ob 09:10 Št. ogledov: 149

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Prelaz Ljubelj, 1370 m, sankanje (šolski izlet)
Referenca:SI00 30001-18
Znesek: 10 eur, razen če ima otrok plačan abonma