Mladinski odsek - Dogodki

Slemenova špica, 1911 m + Mala Mojstrovka (šolski izlet)

izlet/pohodobmočje: Julijske Alpe
Datum:29.09.2018ob: 07:30
zborno mesto:pred OŠ Sostro
vodnik/kontakt:vodja izleta: Jože Drab + mentorici Urša Oven in Nina PenkoMladinski odsek
sklicna št.: 30024-18
pot: označena pot
primernost:za planinsko skupino na osnovni šoli Sostro
višinska razlika:300 m (skupina 1) ali 700 m (skupina 2)
okvirni čas hoje:skupina 1: 4 ure; skupina 2: 6-7 ur
oprema in dokumenti:športna, planinski čevlji, zaščitna oblačila zoper mraz, veter, hrana in pijača iz nahrbtnika, knjižica Mladi gornik (kdor je nima jo lahko dobi pri mentorjih na šoli). Za Malo Mojstrovko še varovalna oprema: čelada, plezalni pas in samovarovalni komplet (ob prijavi navedite, če ima otrok svojo opremo, sicer lahko posodimo društveno).
način prevoza:avtobus
stroški:12 €, za skupino 2 pa 18 €. Za tiste, ki imajo planinski abonma je izlet že vključen v ceno tega.
prijave:s spodnjim odrezkom na elektronski naslov mentorja Jože Drab (ali v natisnjeni obliki osebno v šoli) obvezno najkasneje do četrtka 13. 9. 2018 (moramo vedeti, ker bodo ti otroci odsotni s sicer obvezn

Z avtobusom se bomo zapeljali po Gorenjski do Kranjske Gore in naprej na prelaz Vršič (1611 m).

Po poti se bomo z Vršiča povzpeli na sedlo Vratca. Po počitku se bomo razdelili v 2 skupini.

Prva skupina bo nadaljevala po zložni poti in kmalu dosegla visokogorski travnik Sleme z majhnimi jezerci in najlepšim pogledom na Jalovec (zgornja slika). Tam so med drugim tudi snemali filme o Kekcu. Do vrha Slemenove špice je nato le še nekaj korakov navzgor. Zelo lep pogled na Planico in skakalnice. Vračali se bomo po isti poti na Vršič.

Druga skupina (starejši in sposobnejši) se bodo po severni strani povzpeli na Malo Mojstrovko. Ta pot je zelo zahtevna,  ponekod izpostavljena, a dobro zavarovana z jeklenicami in klini (slika v sredini), zato se je smejo lotiti le tisti otroci brez strahu pred višino in z ustrezno varovalno opremo (glej spodaj). Št. je omejeno na 6-8 otrok. Seveda bomo vodniki poskrbeli za varnost na poti. Pridržujemo si pravico presoje, ali je prijavljeni otrok sposoben te ture. Če bomo menili, da ni, bo šel s prvo skupino. Z vrha (spodnja slika), je izredno lep razgled! Sestopili bomo po lažji južni poti na Vršič, kjer se bomo srečali s prvo skupino.

OPOMBA: V primeru slabega vremena bo cilj izleta prestavljen, da bo zagotovljena varnost udeležencev.

-----------------------------------------------------

PRIJAVNICA

Moj otrok ___________________________________ razred: ______ se bo 29. 9. udeležil izleta na

1. Slemenovo špico
  2. Malo Mojstrovko

Varovalno opremo – ima svojo  /  potrebuje društveno opremo (obkroži, sporoči)

Izjavljamo, da smo z vsebino razpisa seznanjeni in se z njo strinjamo.

Izlet bomo plačali na PD Ljubljana Matica in sicer:

a) kot enkratni izlet (12 € oz. 18 €)

b) kot del Planinskega abonmaja (30 € + 40 €)

Morebitne spremembe in obvestila mi prosim posredujete na

tel: _____________________ , e-mail: ____________________________________ oče

tel: _____________________, e-mail: ____________________________________  mati

Datum:                                                                      Podpis staršev:

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 21.9.2018 ob 13:52 Št. ogledov: 209

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Slemenova špica, 1911 m + Mala Mojstrovka (šolski izlet)
Referenca:SI00 30024-18
Znesek: 12 €, za skupino 2 pa 18 €. Za tiste, ki imajo planinski abonma je izlet že vključen v ceno tega.