Vodniški odsek - Dogodki

Osnovni zimski tečaj gorništva - za lažje in srednje zahtevne ture

usposabljanjeobmočje: Karavanke
Datum:23.01.2018ob: 17:00 do: 28.01.2018 do večera
zborno mesto:v torek, 23. 1. ob 17. uri v trgovini Iglu šport, Tržaška 88 na Viču v Ljubljani, v soboto, 27.1. ob 7. uri na parkirišču pri Bobi baru na Šišenski cesti, v Šiški, Ljubljana.
vodnik/kontakt:Andreja Tomšič / 040 666 198Vodniški odsek
sklicna št.: 10015-18
težavnostna stopnja: lahkapot: snežna tura
primernost:za vsakogar, ki je vešč osnovnega gibanja v gorskem svetu, zahtevnost: lahka do srednje zahtevna
višinska razlika:do 800 m
okvirni čas hoje:do 6 h / dan
oprema in dokumenti:obleka in obutev primerna zimskim razmeram (zimski čevlji, gamaše, vetrne hlače in anorak, topla oblačila, kapa, 2 para rokavic), pohodne palice, cepin, dereze, čelada, termovka, čelna svetilka, zaščitna sončna očala in krema, članska izkaznica s plačano članarino za 2017 ali 2018 ter rezervna oblačila. Če imaš, vzemi še plazno lopato, plazno žolno in plazno sondo. Če opreme nimate, je ne kupujte vnaprej, saj vam pri nakupu lahko svetujemo.
način prevoza:z lastnimi avtomobili po dogovoru
stroški:50 € za člane PD Ljubljana Matica, 60 € za člane drugih PD.
prijave:v informacijski pisarni PD Ljubljana Matica na Miklošičevi 17 (tel. 01 / 231 26 45, info@pd-ljmatica.si) do ponedeljka, 22. 1. oz. do zasedbe mest (8). Plačilo v pisarni ali na TRR.

Na tečaju vam bomo teoretično in praktično predstavili varno gibanje na lažjih in srednje zahtevnih snežnih turah v gorah. Spoznali boste osnovno opremo za zimske ture in se jo naučili uporabljati, se seznanili z nevarnostmi v gorah pozimi ter se naučili načrtovati lažje in srednje zahtevne zimske ture, kjer so za gibanje potrebne dereze in cepin.

Vsebina tečaja:

• torek, 23.1.: spoznavno srečanje ter predstavitev sodobne zimske gorniške opreme - možnost svetovanja pri nakupu opreme s popusti;
  • sobota, 27.1.: tehnika gibanja in pravilna uporaba opreme (hoja s cepinom, brez in z derezami v različnih nakloninah pobočja, ustavljanje s cepinom pri zdrsu), prerez snežne odeje in preizkus trdnosti snežne odeje, uporaba plazne (lavinske) žolne za iskanje zasutega v plazu in plazne sonde; po vajah bodo potekali pogovori o načrtovanju zimske ture ter nevarnostih v gorah pozimi.
  • nedelja, 28.1.: tura (cilj je odvisen od snežnih in vremenskih razmer): gibanje z derezami in cepinom, prikaz pravilnega prečenja snežišča in kako ukrepati v primeru nevarnosti plazu; na koncu zaključna analiza tečaja.

Opomba: Tečaj in lokacija bosta prilagojena snežnim in vremenskim razmeram.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 10.1.2018 ob 09:15 Št. ogledov: 427

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Osnovni zimski tečaj gorništva - za lažje in srednje zahtevne ture
Referenca:SI00 10015-18
Znesek: 50 € za člane PD Ljubljana Matica, 60 € za člane drugih PD.