Vodniški odsek - Dogodki

Nadaljevalni zimski tečaj gorništva - za zahtevne ture

usposabljanjeobmočje: Karavanke
Datum:23.01.2018ob: 18:00 do: 28.01.2018 do večera
zborno mesto:v torek, 23. 1. ob 18. uri v trgovini Iglu šport na Tržaški 88 v Ljubljani in v soboto, 27. 1. ob 7. uri pri Bobi baru na Šišenski v Ljubljani-Šiška.
vodnik/kontakt:Jože Drab / 040 303 027Vodniški odsek
sklicna št.: 10016-18
težavnostna stopnja: zelo zahtevnapot: snežna tura
primernost:Tečaj je primeren za vse, ki so uspešno opravili zimski tečaj gorništva za nezahtevne in srednje zahtevne ture ali pa so že vešči osnovnega gibanja v gorskem svetu pozimi in zahtevnejšega gibanja v kopnih razmerah.
višinska razlika:do 1000 m
okvirni čas hoje:do 6 h / dan
oprema in dokumenti:obleka in obutev primerna zimskim razmeram (zimski čevlji, gamaše, vetrne hlače in anorak, topla oblačila, kapa, rokavice - vsaj 2 para), pohodne palice, cepin (ali dva), dereze, čelada, plezalni pas, 2 vponki z matico, dve pomožni vrvici debeline 6 mm, dolžine 2,5 m, termovka, čelna svetilka, zaščitna sončna očala in krema ter rezervna oblačila, članska izkaznica s plačano članarino 2017 ali 2018. Če imaš, vzemi še plazno žolno, sondo in lopato. Opreme ne kupujte vnaprej, če je nimate!
način prevoza:lasten prevoz z osebnimi avtomobili po dogovoru.
stroški:60 EUR za člane PD Ljubljana Matica, za člane drugih društev 75 EUR.
prijave:pri vodniku do ponedeljka, 22. januarja oz. do zasedenosti mest – število prijav je omejeno! Plačilo v pisarni ali na bančni račun.

Namen tečaja: Teoretično in praktično prikazati varno gibanje na zahtevnejših snežnih turah v zimskih razmerah.

torek, 23. 1.: Uvodni sestanek v trgovini Iglu šport na Tržaški. Najprej se bomo pogovorili o pripravi na izvedbo zimskih tur, nato pa skupaj pogledali sodobno zimsko gorniško opremo. Možnost izposoje opreme ali svetovanje pri nakupu.

sobota, 27.1.: Prevoz do izbrane lokacije. Kratko bomo obnovili osnovno znanje gibanja v snežnih razmerah pozimi (namestitev derez, hoja s cepinom in z derezami, ustavljanje s cepinom pri zdrsu, proučevanje snežne odeje in opravljanje preizkusa njene trdnosti, uporaba plaznih žoln…) in nato osvojili nova znanja (namestitev plezalnega pasu, izdelovanje pomembnih vozlov, samostojno gibanje ob vrvni ograji, varovanje v snegu). Po praktičnih vajah bomo v koči ali gostišču analizirali delo na terenu in se pogovorili o nevarnostih v gorah pozimi. Prenočevanje doma ali po želji v koči (po dogovoru).

nedelja, 28.1.: Tura - cilj odvisen od snežnih in vremenskih razmer, kjer bomo praktično uporabili pridobljeno znanje. Sestop in zaključna analiza tečaja.

Opomba: V primeru neugodnih vremenskih ali snežnih razmer bo tečaj prestavljen.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 10.1.2018 ob 09:35 Št. ogledov: 265

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Nadaljevalni zimski tečaj gorništva - za zahtevne ture
Referenca:SI00 10016-18
Znesek: 60 EUR za člane PD Ljubljana Matica, za člane drugih društev 75 EUR.