Vodniški odsek - Dogodki

Goli vrh, 962 m - po Rupnikovi liniji

izlet/pohodobmočje: Škofjeloško, Cerkljansko in Idrijsko hribovje s Trnovskim gozdom
Datum:21.04.2018ob: 08:00
zborno mesto:Železna cesta v Ljubljani
vodnik/kontakt:Stane Soklič / 041 615 064Vodniški odsek
sklicna št.: 10075-18
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za vse pohodnike
višinska razlika:300 m
okvirni čas hoje:3 - 4 h
oprema in dokumenti:pohodne palice, uhojeni čevlji, hrana in pijača iz nahrbtnika, zaščita proti vetru ali dežju, ročna ali čelna SVETILKA!
način prevoza:avtobus
stroški:18 EUR za prevoz
prijave:vodniku ali v pisarni društva na Miklošičevi do zasedbe mest. Plačilo na TRR
Iz Ljubljane se bomo zapeljali do Gorenje vas in najprej na jutranjo kavico. Tam se bomo srečali z lokalnim vodnikom, ki nas bo spremljal po naši pot.

Ogledali si bomo najatraktivnejšo vojaško zgodovinsko gradbeno dediščino iz obdobja malo pred II. svetovno vojno - Rupnikova linija. Ta je potekala po načrtih generala Rupnika in naj bi varovala Kraljevino SHS pred napadom takratne Italije, ki je kazala težnje po sosednjih ozemljih. Linija je potekala od severozahoda Slovenije, preko Alp, Cerkljanskega pogorja, Notranjske, vse do Klane na sedanjem Reškem območju. Največ tega se je ohranilo na južnem področju Julijskih Alp in na Cerkljanskem področju. Mnogi ostanki te navidezne obrambe se vidijo še danes in nekaj takega si bomo ogledali.

Začeli bomo z ogledom podzemne utrdbe Goli vrh, muzejske zbirke, izhod normalno nazaj skozi vrata ali pa adrenalinski izhod po 130 stopnicah (zanimivo). Ogled bo trajal 1 uro. Pot bomo nadaljevali do planine Javorč (tu nas pričaka avtobus) z vmesnimi ogledi malih bunkerjev. Med potjo se ustavimo še na Bio kmetiji Bukovc – žganjekuha in peka domačega kruha.

Vabljeni!

Dodatni stroški: 4 EUR za vodenje po bunkerju (plačilo na avtobusu)

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 26.3.2018 ob 11:53 Št. ogledov: 339

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484