Mladinski odsek - Dogodki

Slemenova špica, 1911 m, šolski izlet

izlet/pohodobmočje: Julijske Alpe
Datum:19.10.2019ob: 07:45 do: okoli 16. ure
zborno mesto:ob 7:45 pred OŠ KDK, ob 8:00 v Tivoliju (OŠ Vrhovci, OŠ Ledina in OŠ Poljane)
vodnik/kontakt:Maja Koprivšek / 031 234 213Mladinski odsek
sklicna št.: 30026-19
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za šolske skupine (gorniški krožek)
višinska razlika:300 m
okvirni čas hoje:gor 2 h, dol 1,5 h
oprema in dokumenti:planinski čevlji z narebrenim podplatom, kapa, rokavice, anorak, večplastna zaščitna oblačila, primerna vremenskim razmeram (bolje več tankih plasti kot ena debela – težke »bunde« niso primerne), rezervna majica, sončna očala, malica, pijača (vsaj 1 l vode), knjižica Mladi gornik ter pisalo.
način prevoza:poseben prevoz (avtobus)
stroški:12 EUR – se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.
prijave:pri svoji mentorici ali mentorju na šoli najkasneje do torka, 15. 10. 2019!

Z avtobusom se bomo pripeljali do parkirišča na Vršiču in od tam začeli naš izlet. Začetek hoje do prevala Vratca bo nekoliko strmejši, nato pa se bomo zložno povzpeli na travnato planjavo z jezerci, imenovano Sleme. Vseskozi nas bodo spremljali čudoviti razgledi, še posebno na severno steno Male Mojstrovke in na Jalovec. Sledil bo nekajminutni vzpon na vrh Slemenove špice in nato daljši počitek ob jezercih. Po isti poti se bomo vrnili do izhodišča. Na poti ni nobene koče.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta prilagodili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRIJAVNICA

Učenec/učenka ___________________________________, razred _______, ima plačano članarino za leto 2019 in se bo udeležil-a izleta gorniškega krožka. Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:

Način plačila (obkrožite):              a)    Ima že plačan abonma         b)    Izlet smo plačali na PD

Datum:

Podpis staršev:

Objavljeno: 9.3.2010 ob 08:12 , zadnja sprememba 8.10.2019 ob 09:46 Št. ogledov: 348

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Slemenova špica, 1911 m, šolski izlet
Referenca:SI00 30026-19
Znesek: 12 EUR – se plača ob prijavi. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.