Vodniški odsek - Dogodki

Tečaj za ferate in brezpotja v Glinščici

usposabljanjeobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:22.04.2019ob: 06:30
zborno mesto:na parkirišču P+R - Dolgi most
vodnik/kontakt:Marko Jurič / 041 572 893Vodniški odsek
sklicna št.: 10047-19
primernost:za vse, ki se želijo naučiti gibanja na zelo zahtevnih poteh, brezpotjih in feratah
višinska razlika:500 m
okvirni čas hoje:9 h
oprema in dokumenti:čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, rokavice za ferate (priporočljivi celi prsti), popkovina, ki jo sestavljata neskončna zanka 60-80 cm (lahko tudi pomožna vrvica) in hruškasta vponka. Ostala oprema je enaka, kot za kopno turo v gorah.
način prevoza:osebni avto
stroški:50 EUR za člane PD Lj.Matica, 60 za člane drugih društev
prijave:do 16.4.19 vodniku na tel. 041 572 893, oziroma do zasedbe prostih mest. Vplačila v društveni pisarni ali na TR PD Ljubljana-Matica.

Prvi del tečaja bo potekal v plezalnem sektorju Muhova stena, kjer se bomo naučili osnov plezanja, ki je bistveni del treninga za zelo zahtevne ferate, zavarovane poti in brezpotja.

Nadaljevali bomo po poteh in brezpotjih v najlepših delih doline reke Glinščice. V kanjon bomo sestopili mimo Matterhorna, preplezali slikovit greben nad Počivenco, se sprehodili do spomenika legendarnemu alpinistu Emiliu Comiciju, sestopili mimo cerkvice Matere božje na Pečeh do slapu Supet in se po kanjonu pod Montažem in Matterhornom vrnili na izhodišče

Zadnji del tečaja bomo opravili na najboljši učni ferati Bruno Biondi in zaključili na zelo zahtevni zavarovani poti Nos in Zimske rože.

Po vsakem od treh sklopov tečaja se bomo vrnili do avtomobilov, kjer se bomo okrepčali in vzeli samo opremo, ki je potrebna za posamezno fazo.

Obdelali sledeče teme:

• uporaba čelade
  • uporaba plezalnega pasu in navezovanje
  • vozli, ki jih potrebujemo za samovarovanje
  • osnove plezanja
  • samovarovanje na izjemno zahtevnih feratah s samovarovalnim kompletom
  • uporaba popkovine
  • tehnike plezanja na feratah v vzponu in sestopu
  • možnosti dodatnega varovanja in umika iz ferate, če ne gre vse po načrtru
  • razlika med označevanjem zelo zahtevnih poti in ferat
  • možnosti treninga na feratah v Sloveniji

V primeru neustreznih vremenskih razmer bo tečaj prestavljen v dogovoru s prijavljenimi kandidati.

Prestavljeno s predhodnega termina (9.3.)

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 26.3.2019 ob 12:52 Št. ogledov: 417

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484