Vodniški odsek - Dogodki

zborno mesto:parkirišče na Dolgem mostu
vodnik/kontakt:Nataša Kramberger / 031 619 911Vodniški odsek
sklicna št.: 10066-19
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za vse planince vajene hoditi vsaj 6 ur
višinska razlika:cca. 870 m
okvirni čas hoje:6 - 7 h
oprema in dokumenti:gorniška oblačila in obutev primerna trenutnim razmeram, pohodne palice (po želji), hrana in pijača iz nahrbtnika, dereze (odvisno od razmer – bo sporočeno dan pred turo), plačana članarina za l. 2019
način prevoza:osebni avto
stroški:15 eur za člane PD Lj.-Matice, 20 eur za člane drugih društev
prijave:pri vodnici

Matajur je razgledna gora, ki se nahaja na meji med Slovenijo in Italijo. Ob lepem vremenu bomo lahko iz vrha opazovali številne okoliške vrhove od Kobariškega Stola vse do Kanina, Polovnik in greben Krnčice skupaj s Krnom, Porezen in še kaj. Proti jugu lahko vidimo tudi Jadransko morje in Trst. Na vrhu stoji manjša cerkev (kapela), v njeni bližini je razgledna plošča z vpisno skrinjico (žig razširjene slovenske planinske poti št. 40).

Iz Ljubljane se bomo zapeljali do vasi Avse, kjer je izhodišče ture. Po »novi poti« se bomo skozi gozd dvigovali do travnikov na Idrski planini. Dosegli bomo Malo glavo, nato po širokem grebenu dosegli vrh Matajurja. Z vrha bomo sestopili po italijanski »stari poti« do izhodišča.

V primeru slabega vremena bo tura odpovedana ali prestavljena.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 1.4.2019 ob 09:36 Št. ogledov: 276