Vodniški odsek - Dogodki

zborno mesto:parkirišče Dolgi most v Ljubljani
vodnik/kontakt:Nataša Kramberger / 031 619 911Vodniški odsek
sklicna št.: 10247-19
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za planince s kondicijo za cca 5 ur hoje
višinska razlika:cca 600 m
okvirni čas hoje:4-5 h
oprema in dokumenti:čevlji z rebrastim podplatom, ostala običajna gorniška oprema, pohodne palice (po želji), hrana in pijača iz nahrbtnika, osebni dokument, plačana članarina za tekoče leto
način prevoza:z lastnimi avtomobili po dogovoru
stroški:15 eur za člane društva PD Lj-Matica; 20 eur za člane drugih društev
prijave:v pisarni ali pri vodnici do petka 8.11.2019

Tura odpade zaradi neustreznih cestnih razmer.

Poludnik je vrh, ki se nahaja v vzhodnem delu Karnijskih Alp. Sam vrh leži na meji med Avstrijo in Italijo. Z njega je lep pogled na Karnijske in Julijske Alpe, proti severu pa se lepo vidi Veliki Klek ter ostali vrhovi v Visokih Turah. Vzpenja se nad Brškim jezercem cca 10 km nad vstopom v sotesko Garnitzenklamm. Vzhodno od Brškega jezerca sta planini z lesenimi planšarijami, Poludniger Alm in nižje Dallacher Alm, zahodno pa Egger Alm (Brška planina).

Iz Ljubljane se bomo peljali mimo Šmohorja, mimo vasice Moederndorf ter mimo vstopa v sotesko Garnitzenklamm ter se po ozki vijugasti cesti povzpeli do parkirišča na Brški planini. Od tu nas bo pot vodila najprej do širokega travnatega prelaza. Nato bo sledil strmejši vzpon po gozdu, z občasnimi razgledi na planine pod nami in Ziljsko dolino. Proti vrhu postanejo razgledi razsežnejši, saj hodimo do samega vrha Poludnika po travnatem grebenu. Sestopili bomo proti vzhodu do Poludniger Alm, nižje do Dallacher Alm in od tam do izhodišča.

Tura tehnično ni zahtevna, pa tudi kondicijsko spada med zmerne ture.

V primeru slabega vremena ali neustreznih razmer bo tura odpovedana ali prestavljena oz. bo izbran nadomestni cilj.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 8.11.2019 ob 10:46 Št. ogledov: 325

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484