Vodniški odsek - Dogodki

zborno mesto:parkirišče P+R Dolgi Most
vodnik/kontakt:Stane Soklič, Nataša KrambergerVodniški odsek
sklicna št.: 10252-19
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za vse udeležence naših tur in vodnike našega društva
višinska razlika:do 300 m
okvirni čas hoje:do 4 ure
oprema in dokumenti:obleka in obutev primerna razmeram, pohodne palice (po želji), planinska izkaznica s plačano članarino 2019, osebni dokument
način prevoza:avtobus
stroški:30 €
prijave:z vplačilom v društveni informacijski pisarni na Miklošičevi 17, do zasedenosti mest v avtobusu. Ob prijavi je potrebno navesti vrsto kosila (vegi ali mesno)

Spoznajmo našo lepo pokrajino Belo krajino

Bela krajina z mesti Črnomelj, Metlika in Semič sestavlja prelepo razvito podeželje, prepleteno z vinogradi in steljniki v objemu mogočnih belih brez in čiste reke Kolpe. Gre za pretežno kraško pokrajino med Gorjanci, Kočevskim Rogom in Kolpo. Za Belo krajino je značilna bela platnena narodna noša, tradicionalno je bila stkana iz mešanice konoplje in lana. Zelo znan belokranjski lik, ki odganja zimo in oznanja pomlad, je Zeleni Jurij.

Iz Ljubljane se bomo odpeljali čez Gorjance (vmesni postanek za kavo) do izhodišča, od koder se bomo preko Bojanje vasi peš podali na 542 m visok Krašnji vrh. Iz razglednega stolpa na vrhu bomo lahko opazovali prelepo Belo krajino z okoliškimi vrhovi (Trdinov vrh, Klek,... ). Če nam bo čas dopuščal se bomo mimo Radovice spustili do Boldraža, kjer bomo lahko opazovali čudovite vinograde.

Nato nas bo avtobus odpeljal do domačega gostišča v Rosalnicah, kjer bomo imeli kosilo. Gospodarica nam bo nazorno pokazala, kako se pripavi belokranjska pogača, ki jo bomo lahko tudi okusili.

Po kosilu bo krajši družabni večer s predstavitvijo fotografij z letošnjih izletov in napovedjo tur in izletov za prihodnje leto.

Prihod nazaj v Ljubljano bo v večernih urah.

Opozorili:

• Število prijav je omejeno.
  • Izlet bo v vsakem vremenu. V primeru slabšega vremena bomo izlet prilagodili in skrajšali.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 12.11.2019 ob 13:20 Št. ogledov: 292

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484