Mladinski odsek - Dogodki

Krašne nad Gozd Martuljkom, 1000 m (šolski izlet)

izlet/pohod
Datum:16.02.2019ob: 08:00 do: okoli 15 h
zborno mesto:pred OŠ Sostro, ob 8.15 pred OŠ KDK in ob 8.15. v Tivoliju (OŠ Vrhovci in Ledina)
vodnik/kontakt:Jože Drab / 040 303 027Mladinski odsek
sklicna št.: 30002-19
težavnostna stopnja: lahkapot: snežna tura
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:200 m
okvirni čas hoje:gor 1 h, dol pa malo manj.
oprema in dokumenti:sanke (lahko 1 sanke na 2 otroka), čelada, nepremočljivi gorniški čevlji z narebrenim podplatom, več plasti oblačil, ki jih po potrebi slačimo glede na temperaturo (kombinezoni in debele bunde niso primerni, saj bi nam bilo lahko med vzponom prevroče), kapa, smučarske rokavice, gamaše, smučarska očala, majica za preobleči, malica, pijača, knjižica Mladi gornik ter pisalo. Priporočljiva so še rezervna oblačila, ki jih bomo pustili v avtobusu.
način prevoza:avtobus
stroški:12 € (+ 7 € za članarino 2019 - kdor še nima), za planinske abonente 0 €.
prijave:do torka 12. 2. 2019

Z avtobusom se bomo odpeljali v kraj Gozd Martuljek. Po zasneženi, za promet zaprti gozdni cesti se bomo povzpeli do Planine Krašne in za seboj vlekli sani. Koča pri Ingotu je do pomladi zaprta, zato bomo želodčke napolnili s tistim, kar bomo prinesli s seboj v nahrbtniku. Sledil bo spust po cesti z 180 m višinske razlike (to je manj kot lanski spust z Ljubelja).

Pri sankanju bomo upoštevali naslednje varnostne ukrepe:

• Sanke morajo biti novejše oz. dovolj trdne.
  • Mlajši učenci (1. triada) morajo imeti na saneh spremstvo starejših otrok ali katerega od mentorjev in vodnikov.
  • Hitrost sankanja mora biti taka, da lahko vedno zavijemo ali zavremo in se zaustavimo.
  • Prepovedano je zaletavanje!
  • Cesta je dovolj široka za prehitevanje, a ne prehitevajte tik ob drugih saneh.
  • Ker po cesti lahko hodijo mnogi ljudje, je potrebna previdnost, da se v koga ne zaletimo. Dobro je, da jih opozorimo s klicem in zavijemo stran, mimo njih.
  • Na cesti se ponekod naredijo grbine, ki so lahko neprijetne, zato se jih raje ognimo.

Po sankanju se bomo v avtobusu preoblekli in se zapeljali nazaj v Ljubljano.

OPOZORILI:

V primeru pomanjkanja snega bomo izlet prestavili drugam ali izvedli turo brez sani.

V primeru slabega vremena bomo izlet prestavili.

OPOMBA: ZARADI LEPŠE STEPTANE PROGE ZA SANKANJE JE NOV CILJ KRAŠNE (NAMESTO JESENJE, KOT JE BILO PRVOTNO NAČRTOVANO)

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 10.2.2019 ob 21:39 Št. ogledov: 339

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Krašne nad Gozd Martuljkom, 1000 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30002-19
Znesek: 12 € (+ 7 € za članarino 2019 - kdor še nima), za planinske abonente 0 €.