Mladinski odsek - Dogodki

Sankanje - prelaz Ljubelj, 1370 m (šolski izlet)

izlet/pohod
Datum:16.02.2019ob: 08:00 do: okoli 15:00
zborno mesto:pred OŠ Milana Šuštaršiča (tudi za OŠ Franceta Bevka) ter ob 8.15 v Tivoliju (OŠ Poljane)
vodnik/kontakt:Rok Škufca / 031 323 843Mladinski odsek
sklicna št.: 30003-19
težavnostna stopnja: lahkapot: snežna tura
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
višinska razlika:320 m
okvirni čas hoje:gor 1 h hoje
oprema in dokumenti:sanke (lahko 1 sanke na 2 otroka), čelada, nepremočljivi gorniški čevlji z narebrenim podplatom, več plasti oblačil, ki jih po potrebi slačimo glede na temperaturo (kombinezoni in debele bunde niso primerni, saj bi nam bilo lahko med vzponom prevroče), kapa, smučarske rokavice, gamaše, smučarska očala, majica za preobleči, malica, pijača, knjižica Mladi gornik ter pisalo. Priporočljiva so še rezervna oblačila, ki jih bomo pustili v avtobusu.
stroški:12 € (+ 7 € za članarino 2019 - kdor še nima), za planinske abonente 0 €.
prijave:do torka 12. 2. 2019 mentorju(-ici) na šoli

Z avtobusom se bomo odpeljali do predora Ljubelj. Po zasneženi, za promet zaprti cesti se bomo vzpeli na vrh prelaza Ljubelj in za seboj vlekli sanke. Na vrhu stoji koča, v kateri bomo po želji lahko tudi kaj kupili ali se okrepčali.

Pri sankanju bomo upoštevali naslednje varnostne ukrepe:

• Sanke morajo biti novejše oz. dovolj trdne.
  • Mlajši učenci (1. triada) morajo imeti na saneh spremstvo starejših otrok ali katerega od mentorjev in vodnikov.
  • Hitrost sankanja mora biti taka, da lahko vedno zavijemo ali zavremo in se zaustavimo.
  • Prepovedano je zaletavanje!
  • Cesta je dovolj široka za prehitevanje, a ne prehitevajte tik ob drugih saneh.
  • Ker po cesti hodijo navzgor mnogi ljudje, je potrebna previdnost, da se v koga ne zaletimo. Včasih je dovolj, da jih opozorimo s klicem, še bolje je, če zavijemo stran, mimo njih.
  • Na cesti se ponekod naredijo grbine, ki so lahko neprijetne, zato se jih raje ognimo.

Po sankanju se bomo v avtobusu preoblekli in se zapeljali nazaj v Ljubljano.

OPOZORILI:

• V primeru pomanjkanja snega bomo izlet prestavili drugam ali izvedli turo brez sani.
  • V primeru slabega vremena bomo izlet prestavili.

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 11.2.2019 ob 13:26 Št. ogledov: 266

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Sankanje - prelaz Ljubelj, 1370 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30003-19
Znesek: 12 € (+ 7 € za članarino 2019 - kdor še nima), za planinske abonente 0 €.