Mladinski odsek - Dogodki

POT - Borovnica

orientacijsko tekmovanje
Datum:23.03.2019ob: 08:00 do: do 14:00
zborno mesto:pri gasilskem domu na Gornjem Igu. Parkirno mesto je v križišču na začetku vasi v okolici spomenika
vodnik/kontakt:Jure Pečak (mladinci) & mentorji na šolahMladinski odsek
sklicna št.: 30007-19
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah, mladinsko skupino in druge zainteresirane člane
okvirni čas hoje:5-6 h
oprema in dokumenti:obvezna planinska obutev (gojzarji), kompas, pisalo, prva pomoč, planinska izkaznica oz. dnevnik mladega planinca z znamkico za tekoče leto, podloga za sedenje ali armafleks. Za kategorijo C, Č in D še geotrikotnik, ravnilo, šestilo in računalo. Priporočamo tudi mobilni telefon.
stroški:štartnina znaša 2,5 € na tekmovalca (vsak tekmovalec dobi sendvič in topel napitek).
prijave:mladinska skupina (Jure Pečak): jure.pecak@gmail.com, osnovnošolci pri mentorju(-ici) na šoli

PD Borovnica - Mladinski odsek vabi na Planinsko orientacijsko tekmovanje v Gorenjsko – Dolenjski ligi!

Lokacija tekmovanja: širša okolica Gornjega Iga

Kategorije:

• A - učenci do vključno 6. razreda osnovne šole
  • B - učenci od 7. do vključno 9. razreda osnovne šole
  • C - srednješolci (od 1. letnika srednje šole do vključno 18. leta)
  • Č - mladina (od 19. leta do vključno 26. leta)
  • D - člani (nad 27 let)
  • E - starejši (člani nad 40 let)
  • F - družine (najmanj eden od staršev in otroci osnovnošolci)
  • G - odprta (manj zahtevna, primerljiva s kategorijo B)
  • H - odprta (zahtevna, primerljiva s kategorijama Č in D)
  • I - odprta (srednje zahtevna, primerljiva s kategorijo C)

Tekmovanje bo potekalo v obliki praktičnega dela, ki pa bo vsebovalo žive točke iz naslednjih vsebin: vprašanja iz snovi Planinske šole, orientacije, dodatne literature, varstva gorske narave, prve pomoči, kategorije C, Č in D pa tudi vrisovanje.

Ekipe lahko sestavljajo od 3 do 5 članov. Vsaka članica prinese 2 dodatni točki, 5 članska ekipa dobi dodatnih 10 točk in ekipa s samo 2 članoma dobi 10 negativnih točk.

Prijave zbira organizator do srede 20. 3. 2019 na tel.: 051 493 037 (Ana Suhadolnik) ali na suhadolnik.ana@gmail.com (dosegljiva tudi za dodatne informacije). Ob prijavi navedite ime ekipe, kategorijo in število članov v ekipi.

Tekmovalo se bo po pravilniku, objavljenem na strani Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije. Uporabljali bomo karte DTK25. Vsi udeleženci tekmujejo na lastno odgovornost.

RAZPIS ORGANIZATORJA

Oprema:  Vodja tekmovanja: Jernej Suhadolnik Lep orientacijski pozdrav, Mladinski odsek PD Borovnica

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 14.3.2019 ob 12:35 Št. ogledov: 251