Turno kolesarstvo - Dogodki

Krim, 1107 m (s kolesom)

turno kolesarjenjeobmočje: Ljubljana in okolica
Datum:20.04.2019ob: 09:30 do: okoli 14:00
zborno mesto:Iška vas - parkirišče ob košarkarskem igrišču v Iški vasi (oznaka parkirišča ob glavni cesti oz. Iška vas 102a, 1292 Ig - zemljevid spodaj)
vodnik/kontakt:Aleš Gosar / 051 343 967Turno kolesarstvo
sklicna št.: 20003-19
primernost:za vse, ki imajo osvojeno osnovno kolesarsko kondicijo in tehniko vožnje. Tura ni namenjena e-kolesom.
višinska razlika:800 m
okvirni čas hoje:30 km
oprema in dokumenti:gorsko kolo s profiliranimi pnevmatikami, kolesarska čelada, rokavice, rezervna zračnica, primerna oblačila (npr. nepremočljiva tanka jakna), hrana in pijača iz nahrbtnika (mogoče tudi kupiti na vrhu). Potrjena planinska izkaznica.
način prevoza:lasten prevoz - osebni avtomobili
stroški:-
prijave:so do četrtka, 18. 4. do 19. ure osebno vodniku (051-343-967) ali v informacijski pisarni PD Lj-Matica.

Avto bomo pustili na začetni-ciljni točki ture (328vm), na parkirišču v Iški vasi (zemljevid povezava).

Sledi kolesarjenje po cesti, ki se zložno dviguje proti vrhu Krima (1107vm). Prvo polovico bomo opravili po malo prometni asfaltirani cesti, ki jo nato zamenja dobro utrjena makadamska cesta. Na vrhu nas čaka planinski dom, kjer si privoščimo zasluženo osvežilno pijačo in razgled na del Julijskih Alp, Karavanke in Kamniško Savinjske Alpe. Krim je tudi odličen razglednik na močvirske ravnice z neskončnim mozaikom travnikov in polj -  Ljubljansko barje.

Po počitku nadaljujemo s spustom proti vznožju hriba in mimo kraja Vrbljene proti ciljni točki na izhodišču ture. Spust bo potekal po utrjeni gozdni cesti in utrjeni gozdni vlaki. Ob poti si ogledamo še lokalno posebnost – Ledenice oz. Ledeno jamo.

S prijavo udeleženec potrdi, da se zaveda zahtevnosti ture ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje. Udeleženec vozi na lastno odgovornost. Obvezno zavarovanje PZS! Za dodatna pojasnila pokličite vodnika. V primeru slabega vremena bo tura prestavljena na kasnejši termin.

Težavnost vzpona: V3. Težavnost spusta: S3 (težavnostne lestvice so od V1-V7 in S1-S7)

Prestavljeno s predhodnega datuma (21.4.)

Objavljeno: 1.1.1970 ob 01:00 , zadnja sprememba 9.4.2019 ob 09:32 Št. ogledov: 443