Varstvo narave - Dogodki

primernost:za vse ljubitelje narave
stroški:brez plačila
prijave:niso potrebne

Odsek za varstvo narave pri PD Ljubljana-Matica vabi vse ljubitelje narave na predavanje Katje Poboljšaj z naslovom " Skrivno življenje dvoživk".

V predavanju bodo na kratko predstavljene vrste dvoživk našega alpskega sveta, njihova biologija in ekologija. Aktivno varstvo vrst in habitatov je tudi v hribovitem svetu pomembno za dolgoročno preživetje te živalske skupine, čeprav gorski svet smatramo za bolj ohranjen del narave Slovenije.

Predavateljica je biologinja, ki se že več kot 20 let ukvarja z dvoživkami in njihovim varstvom - kot strokovnjak v Centru za kartografijo favne in flore, pa tudi kot članica Herpetološkega društva Slovenije. V okviru Bioportala zbira tudi podatke in fotografije o dvoživkah v okviru koncepta ljudske znanosti (Citizen Science), kjer si lahko tudi ogledate vso pestrost vrst in habitatov.

Predavanje z multimedijsko predstavitvijo dvoživk bo v torek, 4.  junija 2019 ob 18. uri v prostorih PD Ljubljana-Matica na Trdinovi 8 v Ljubljani (1. nadstropje). Vabljeni, zanimivo bo.

Načelnik odseka Bojan Oblak

Objavljeno: 28.5.2019 ob 00:00 , zadnja sprememba 29.5.2019 ob 14:05 Št. ogledov: 341