OPOZORILO - poziv za zamenjavo samovarovalnega kompleta Singing Rock

Objavljeno: 2.10.2012, zadnja sprememba 7.5.2013 ob 10:35 Št. ogledov: 574
Češki proizvajalec plezalne opreme Singing Rock je objavil odpoklic nekaterih kompletov za samovarovanje.

Odpoklic velja za samovarovalne komplete:
proizvedene v letih 2010, 2011 in 2012.

Nevarnost: odkrili so, da v določenih situacijah in ob intenzivni uporabi oprema ne zadosti varnostnim standardom. Pri tem obstaja nevarnost pretrganja raztegljivih krakov kompleta za samovarovanje! Ker navedena oprema ne izpolnjuje ali samo delno izpolnjuje varnostne standarde za varovanje v feratah, obstaja ob njeni nadaljni uporabi nevarnost resnih poškodb ali smrti.

Prosijo, da kupci TAKOJ prenehajo z uporabo odpoklicanih Via Ferrata kompletov.

• Proizvajalec umika s tržišča navedene komplete, ki uporabljajo "raztegljive" najlonske trakove z vgrajeno elastiko in jih bo nadomestil s klasičnimi neraztegljivimi.

ODPOKLIC SE NE NANAŠA na komplete za samovarovanje s klasičnimi - neraztegljivimi trakovi krakov.

Prosijo še, da izdelke vrnete direktno v tovarno ali uvozniku, ki bo poskrbel za čim prejšnje nadomestilo rizičnih artiklov. Člani, ki ste omenjene izdelke kupili v naši Informacijski pisarni, jih lahko vrnete k nam na Miklošičevo 17.

V zameno za stroške pošiljanja vam bodo z zamenjanim artiklom dodali HMS vponko. Pri pošiljki jasno označite naslov, telefon in e-mail pošiljatelja.

Naslov za pošiljanje:

LANEX a.s., division Singing Rock
Poniklá 317
512 42 Poniklá
Czech Republic

Povezava na objavo novice proizvajalca

Povezava na objavo novice Gore-ljudje