V poletni sezoni članarino lahko poravnate kar na Petrolu

Objavljeno: 5.6.2018 Št. ogledov: 114

V obdobju od 1. junija do 30. septembra lahko znova poravnate članarino za naše društvo tudi na 311 bencinskih servisih Petrol in s tem pridobite vrsto ugodnosti in pravic v naših in tujih gorah.

Kategorije članstva, ki so na voljo na bencinskih servisih Petrol:

Vrste članstva Višina članarine
član z največjim obsegom ugodnosti 55,00 €
B polnoletna oseba, z osnovnim obsegom ugodnosti; rojeni od leta 1953 do leta 1990 25,00 €
B1 oseba starejša od 65 let, z osnovnim obsegom ugodnosti; rojeni leta 1952 in starejši 18,50 €
S+Š srednješolec ali oseba s statusom študenta, do vključno 26. leta starosti, z osnovnim obsegom ugodnosti; rojeni od leta 1991 do leta 2001 16,00 €
P+O predšolski ali osnovnošolski otrok, z osnovnim obsegom ugodnosti; rojeni leta 2002 ali pozneje 7,00 €
DDV ni obračunan v skladu s 16. členom Pravilnika o izvajanju ZDDV

Posameznik, ki na bencinskih servisih Petrol poravna članarino, prejme na podaljšku računa potrdilo, na katerega vnese svoje podatke (slika spodaj). Z izpolnjenim potrdilom lahko 14 dni uveljavlja članski popust pri nočitvah v planinskih kočah v Sloveniji.

POMEMBNO: Zavarovanje, ki je vključeno v članarino se aktivira z vpisom podatkov člana v obrazec na spletni strani clanarina.pzs.si, kamor se vpiše tudi koda iz potrdila. Naslednji dan po vpisu na spletni obrazec je zavarovanje veljavno. Član pa v roku 10 dni po prijavi na navedeni naslov prejme člansko izkaznico z znamkico za tekoče leto, s katero lahko koristi vse članske ugodnosti v Sloveniji in v tujini. Ob spletni prijavi član izbere tudi planinsko društvo, v katerega se včljanjuje.

Petrol potrdilo

Več o tem na straneh PZS.