Povzetek novosti članarine za leto 2019

Objavljeno: 19.12.2018, zadnja sprememba 11.1.2019 ob 13:28 Št. ogledov: 444

Povzetek novosti članarine za leto 2019

V letu 2019 se na področju članarine uvajajo naslednje novosti:

• Uvedba dodatnega evra pri članarini za namen izgradnje nove koče na Korošici (razen P+O članarina)
  • Člansko zavarovanje bo tudi v letu 2019 sklenjeno pri Zavarovalnici Adriatic Slovenica d. d. Zavarovalne asistenčne storitve v tujini se izvajajo preko asistenčnega centra AS (nova številka: +386 5 66 28 500). Dodatno je določeno kakšni so omejitve uveljavljanja zavarovanja za člane iz tujine.
  • Zavarovanje za reševanje v tujih gorah velja samo v tujini, to je izven območja države, kjer ima član prijavljeno stalno oziroma začasno bivališče (izjema ne velja za člane zamejskih planinskih društev v Italiji oz. Avstriji). Prav tako zavarovanje za stroške reševanja v tujih gorah ne velja v Sloveniji.
Več o novostih si lahko preberete tukaj (vir PZS) in na straneh PZS.