Loading Aktivnosti
Ta aktivnost je že pretekla.

Odpovedano zaradi bolezni!

1. varianta: daljša, vendar brez uporabe avstrijske vinjete in tunela: Ljubljana – Korensko sedlo – Hermagor – Kotschach – Lienz – Iselberg
  2. varianta: krajša, vendar plačilo tunela in vinjete: Ljubljana – Karavanški predor – Špital – Lienz – Iselberg

Od prelaza Iselberg se bomo zapeljali do cerkve Sv. Benedikta, kjer pustimo avtomobile na višini okoli 1.250 m. Do planinske koče (1907 m) – Winkler hutte, ki je stalno oskrbovana, imamo dobre 2,5 ure hoje, nato na sam vrh še 1,5 ure. Sestop bo sledil poti vzpona.

Lahek turni smuk + lahka snežna tura

OPOMBA
V primeru slabega vremena ali neprimernih razmer, je možna sprememba ali odpoved ture.

Zadnja sprememba

Datum:
16. februarja
Čas:
Cena:
€30 – €40
Odsek:

Duško Grabnar
Telefon:
dusko.cham@gmail.com

Drugo

Tip dogodka
turno smučanje
Sklicna številka
Območje
Avstrija, Schober nad Lienzem
Težavnost
lahka
Primernost
Za vse turne smučarje in vse planince vajene hoje v snežnih razmerah, ki so vešči pri hoji z derezami ter znajo uporabljati cepin.
Višinska razlika
cca. 1200 m
Okvirni časi
cca. 7 ur
Način prevoza
Z osebnimi avtomobili.
Stroški
30 € za člane PD Lj. - Matica, 40 € za člane drugih PD.
Oprema
Turni smučarji: turno smučarska oprema, lavinski trojček (lopata, sonda, lavinska žolna), cepin, dereze, hrana in pijača iz nahrbtnika, obvezna plačana članarina za leto 2020, osebni dokument. Pešaki: cepin, dereze, hrana in pijača iz nahrbtnika, obvezna plačana članarina za leto 2020, osebni dokument.
Prijave
v društveni pisarni do petka 14.2.2020 do 12. ure ali pri vodniku na telefon 031 376 091. Plačila v pisarni ali na TRR.