Slap v Soteski

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Včeraj sva z Radotom preplezala Slap v Soteski, in sicer desni krak, ki je odlično zamrznjen. :D

Slika

V slapu je bila kar gneča :shock: , vsaj 10 nas je v soboto preplezalo ta slap. Ledu je dovolj in se skale skoraj ne dotakneš. Zelo priporočljiv slap za vplezavanje. Je tudi relativno varen, ker ima veliko kaskad se ledeni kosi ustavijo na tolmunih. Z Radotom sva se ves čas varoval in naredila 9 raztežejev ter se naplezala. :)

Slike pa na: http://picasaweb.google.si/ibokavsek/Sl ... directlink
Izi
Uporabniški avatar
Rado
Prispevkov: 191
Pridružen: 10 Feb 2005, 07:24
Ime in priimek: Rado

Turca je bila res super, hvala Iziju za idejo in družbo. Po moji enoletni plezalni odsotnosti je bil tale slapič kar pravšnji cilj. Ne pretežak in dovolj dolg da spet "padeš notr".

LP
Rado
Marinka
Prispevkov: 105
Pridružen: 08 Apr 2005, 16:04
Ime in priimek: Marinka Simec Romih

Ker je bilo to poročilo tako odlično spisano in fotodokumentirano, smo se tja odpravili Ana, Davor in moja malenkost. Pa tudi dva Zagrebčana, ki sta opazila Izijevo objavo na našem forumu. Na začetku smo vsi skupaj malce zgrešili vstop v smer in hodkali gor in dol po cevcu in zasledovali stopinje lokalne divjadi. :???:

Napotki za morebitne ponavljalce: slap se nahaja cca 300-400 metrov od jezu v Soteski, kjer se da tudi pustiti avto. Nato nadaljujete peš ali z avtom do malega prostorčka na levi - na drugi strani reke se nahaja hiška (čuvajnica), še prej pa železniška galerija. Do začetka kaskad, vidnih že s ceste, je torej res samo 5 minut hoje.

Sicer pa je slap oziroma kaskade povsem narejene, čeprav je zaradi odjuge potrebno večkrat zapičiti cepine, da res dobro zagrabijo substanco. Danes se je po grapi pojalo 11 spreha-plezalcev. Vsi so nas namreč prehitevali po levi, saj smo bili samo mi trije vzorno navezani, ostali pa so solirali vse raztežaje.

Morala zgodbe: slap v Soteski, ocenjen s trojko, je primeren tudi za začetnike! Navezane. Vezane, poročene in tudi samske. :D
Uporabniški avatar
Spasiba
Prispevkov: 690
Pridružen: 09 Apr 2005, 15:01

A jest spadam med vezane ???
Myspacebuttonisbroken
Marinka
Prispevkov: 105
Pridružen: 08 Apr 2005, 16:04
Ime in priimek: Marinka Simec Romih

Do tega trenutka sem mislila, da je to očitno. 8)
Odgovori