Jalovčev Ozebnik

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
jonski
Prispevkov: 42
Pridružen: 08 Okt 2009, 20:47
Ime in priimek: Jon Škoberne

Jouuu :D
Torej, z očetom sva se od nedelje menila, da bi šla v torek v Tamar in čez Jalovčev Ozebnik.
Včeraj se je škoberne sr zaradi vremenske napovedi (delno jasno dopoldne in padavine popoldne; -13 stopinj celzija) skoraj premislil, a sem ga uspel vseeno prepričat, da odrineva iz Ljubljane ob osmi uri.

Tako sva odšla štartala od skakalnice ob kaki 9.30 uri. (Danes sem imel extra opremo, poleg borda na "hruzaku", sem imel v njem še bootse. Ali bo treba večji nahrbtnik ali pa nekako najti način kako se izogniti temu, da rabiš gojzarje in skičevlje.)

Bila sva skoraj sama, razen dveh punc, ki sta štartali pred nama, a sva jih nato pri koči prehitela.

Sneg je bil do "vstopa" nekje na pol pršič, na kakšnih odsekih pa skoraj prvovrsten pršič.
Pri vstopu, sem iz gojzarjev snel krplje in nataknil dereze.
Ško SR in ena od punc (smučarka), borderka je namreš ostala zadi (zadi) -(hehe, Tu pa tam scena) sta šla naprej, prvo sta gazila, a sta nato po 50 m nataknila smučke in odPESala naprej. Tako da, sem od tam naprej sam gazil naprej, ju prehitel in nadaljeval gaz do vrha (nekje vmes, sta tudi Š SR in smučarka, snela smučke in uporabila to awesome gaz - :D:D)

Skrtka gaz je še vedno, če je ne bo danes zasnežilo, saj se je vremenska napoved uresničila do potankosti. Zgoraj je bilo nekaj na pol sonce, v doli pa megla oziroma nizka oblačnost.
Spust je bil ... neverjeten :) Tkole že dolgo časa nisem užival, tako da komur ugajajo zgoraj omenjene razmere- jutri kot vem, je vreme sončno in se verjetno splača obiskati Tamar. Če ne bo preveč frišnga navrglo-nevarnost plazov(?).

Sneg je 1A, če citiram očeta "Nikoli še nisem doživel takih razmer tukaj; Da bi cel Jalovčev ozebnik bil iz tako dobrega snega"

- sneg v ozebniku ni bil ravno pršen, ampak je pa bil zelo mehek. Skratka neki na pol, bi sam rekel.


edit: slike pridejo :P
Da b te ps pofukal na suho, dio bono ej!
snici
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 Avg 2010, 19:04
Ime in priimek: Jasna Škoberne, Ljubljana

super!!!! jaz bi tud v takih razmerah :)
jonski
Prispevkov: 42
Pridružen: 08 Okt 2009, 20:47
Ime in priimek: Jon Škoberne

Slika

Slika

Slika

pa še ena izpod Begunjščice ( na vrh nažalost nisva prišla)

Slika
Da b te ps pofukal na suho, dio bono ej!
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

na vrh nažalost nisva prišla
Na srečo sta ostala živa. :wink:
Izi
Odgovori