Slap pod Gontami

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Vsaka stvar je za kaj dobra;prejšnji teden sem bil na dveh reševanjih na Polhograjski Grmadi, ob cesti do Gont (Lj.-Topol-Trnovec-Gonte), sem opazil kar lep "kos" ledu.Danes, po včerajšnji turnosmučarski tekmi za memorial Karničarja in Markiča na Jezerskem je bil dan za plezanje slapov v polhograjcih....Slap je z ostrega ovinka nad kmetijo Rovtar dobro viden (en del).Lega je južna, a je začuda ledu 50 metrov širine deset, "bogat" je pa da se brez težav zavrta, ob njem je še močan curek vode, ki pa bi lahko ob nizkih temperaturah, ki se napovedujejo tudi zmrznil.Plezarija ni strma (do 60 st.), ravno prav za ogrevanje moje poškodovane roke (prvič orodje v obeh rokah).
Zgoraj je veliko možnosti za sidrišče (drevesa), višje in levo pa še cel kup ledu, ki pa rabi še nekaj fejst mrzlih dni.Letos ni videti, da bi ga kdo lezel pred nama z Anžetom.Slikc ni, ker je "preblizu" Lj.,pa sem pozabil fotič.
Ali kdo ve ime slapu(ov)?
Džoni
UrosK
Prispevkov: 81
Pridružen: 17 Okt 2010, 22:20
Ime in priimek: Uroš K

Tole mi je uspelo pogooglat....je to to?
http://pdblagajana.blogspot.com/2007/03 ... -toem.html

Bo treba it pogledat, glede na to da ni daleč od Ljubljane :)
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

Ja to bo to, ker v Peklu ni niti "krpice" ledu, je to zaenkrat kakor vem najbližji led...razen skrinje.
Džoni
javoršek
Prispevkov: 390
Pridružen: 09 Jan 2010, 18:07
Ime in priimek: lj

danes sem šel sam raziskovat led pod Gontami, neverjetne grapice, v katerih je cele "kupe" ledu.V spodnjem slapu se pleza skoraj kjer te je volja, tudi slap vode , ki je bil še v nedeljo, je danes plezljiv??.Spodnji del je sedaj strmo do sedemdeset stopinj (5m),desna grapica zgoraj , pa ima štiri kaskade, ena je še strmejša, zadnja pa ima skoraj svečo (85 stopinj, pet metrov).Zgoraj je steza v levo, tako da sem sestopil po ledeni levi grapi (gledano navzgor) , ki pa je precej položna (do 35 stopinj).Danes sem imel sabo naklonomer in pa fotič.Spodaj sem se potem "nadirkal" po ledu, gor-dol-sem- tja....,tko na uč sem zlezel čez dvesto metrov ledu, pri avtu pa pri preoblačenju "uleti" še Davor

https://picasaweb.google.com/1091719430 ... PodGontami#
Džoni
UrosK
Prispevkov: 81
Pridružen: 17 Okt 2010, 22:20
Ime in priimek: Uroš K

Danes sem šel pogledati slap pod gontami in naletel na Javorška. Slap je super, res presenetljivo dobro narejen. Pridem še kdaj...Slik ni...
Hvala Janez za nasvete in pomoč :)
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Danes sva šla slap pogledat z Jakatom in se zadovoljivo naplezala do kosila. Ledu je res presenetljivo veliko. :) 8)
Izi
ancula
Prispevkov: 176
Pridružen: 23 Feb 2005, 19:03
Ime in priimek: anja davidova

kje pa je ta slap pod gontami?
que chucha !?!
UrosK
Prispevkov: 81
Pridružen: 17 Okt 2010, 22:20
Ime in priimek: Uroš K

http://shrani.si/f/2J/11M/2sAUTYri/untitled.jpg

Pripelješ se z avtom do tega 180° ovinka pri kmetiji Rovtar. Tam (ali malo nižje pustiš avto). Iz tega ovinka boš že videla slap desno.
Odgovori