15 bab v Karnijskih Alpah

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
tagajstna
Prispevkov: 185
Pridružen: 15 Mar 2005, 13:45
Ime in priimek: Neda Podergajs

Petnajstih bab se še dež ustraši – do koče Calvi nad Sappado smo prispele skupaj s sončkom, ki je pokukal izza repa deževne fronte. Ker nas je skrbel sneg na višjih pobočjih, smo naslednje jutro z veseljem malo dlje spale.

Stene so hvalabogu obrnjene na jug, tako da nas je topla skala hitro spravila iz puhovk v kratke rokave. Večina nas je tako prvi dan odvriskala kar po dve smeri. Da ne bi bilo preveč ferajnovskega parčkanja, smo naveze kar izžrebale . To se je izkazalo za resen problem na vrhu, saj sem že zajela sapo za »Fuuukat, živela Matica, smrt A….«, pa sem pokašljujoče ugotovila, da bom sprožila diplomatski spor. Na drugem koncu štrika je bila Akademka…

Slika

Skala sicer ni povsem dolomitska, a vseeno precej boljša kot pri nas. K dobremu občutku pa pripomore, da so stojišča ojačana s svedrovci, ki se pogosto najdejo tudi v platastih detajlih smeri. Oskrbnica v koči mi je pojasnila, da se s fantom, ki je tudi plezalec, večkrat lotita preopremljanja smeri – od tod sijoči dodatki. Pri nas bi ju že križali.. :roll: Precej pa je tudi novih, skoraj povsem navrtanih smeri, kjer rabiš samo še kakšnega frenda za dodatek.

Ko sva se z Nasty zapodili v eno od težjih klasik nad kočo, je za naju navijala cela oskrbniška ekipa. Na račun prve ženske ponovitve so nas zvečer častili s torto in domačim vincem. Jst sem si nato še isti večer odprepevala navzdol do avta (pot je na srečo zelo široka), ostale pa so uživale še v enem dnevu modrine.

V Picu Chiadenis nad kočo Calvi
Slika
Never ever give up!!
zaspanka
Prispevkov: 170
Pridružen: 12 Okt 2007, 09:40
Ime in priimek: Manca, Jesenice

:D

Bravo punce!
Na juriš! :P
KatjaR
Prispevkov: 97
Pridružen: 16 Maj 2008, 15:09
Ime in priimek: Katja Rostohar

Lepo, hudo ... da bi še dolgo tkle švicale.
sam gor
macandcheese
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Nov 2010, 16:10
Ime in priimek: Laura

no da pristavim še jst svoj piskrček..
kt je že neda napisala se nas je 15 bab zbralo na koči Calvi.
nedeljska nevihta je napovedovala lepo vreme, in res v naslednjih treh
dneh smo mele čisto šajbo.
taprvi dan sm za soplezalki nažrebala nesti in tjašo (ao kranj).
izbrale smo si navrtano smer millenium bug, ki je postregla z lepimi
platkami in uživaško plezarijo..

Slika

Slika

naslednji dan sem plezala z moniko in njeno hčerko alenko. za cilj smo
si izbrale smer via dei camini v monte peralbi. zanimiva smerka, ki te
preseneti s kar zahtevnimi, vendar lepimi kamini v začetnih treh
cugih.

Slika

za zadnji dan pa sm si izbrala namišljeno soplezalko lynn hill. kr
kulska ženska.. thanks nesti za knjigo! :)

overall supr tabor, mislm da se bomo še vidle :)

Slika

photo: Nastja Davidova, Monika Kambič
Zadnjič spremenil macandcheese, dne 01 Sep 2012, 22:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Evil Eve
Prispevkov: 199
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:30
Ime in priimek: Eva Grosek

No, jaz pa sem prvi dan plezala v navezi z Nedo in Nežo (AAO).

Izbrale smo si smer Via Veronica. Škoda, da je dolga samo 200m in da tista poka v zgornjem delu ne traja malo dlje.

Neda in Neža na dostopu/sestopu do smeri...
Slika

in proti koncu uživaškega plezanja
Slika


Ker smo se ravno dobro ogrele, smo šle po malici splezat še eno smer. To sem plezala skupaj z Neli iz AAO.
Slika

vreme in skala na nivoju
Slika


Drugi dan sva se z Ano R. odločili za klasiko v steni za kočo.

Slika

Za zadnji dan pa sva se pokompali z Nesti in ugotovili, da je plezanje z njo pravi balzam za dušo. :)

Slika

Splezale smo novo navrtano smer Via Simonbea v Torre dei Fiori, ki postreže z vsem. Malo plat, kak kamin, od super dobre skale, do malo bolj krušljive proti vrhu.

Ana v enem od spodnjih raztežajev
Slika

Po treh dnevih plezanja smo bile vse precej zadovoljne.
Kdaj gremo spet? :)
... da začutim, da živim...
nasty
Prispevkov: 137
Pridružen: 07 Mar 2007, 16:54
Ime in priimek: Nastja Davidova

Super vzdušje, prava motivacija, prijazni oskrbniki, ki so nam pustili čvekati pozno v noč. Zjutraj po zajtrku z obilo kafeja pa smo se v splošnem neredu spravile in odpravile plezat, ter osvojile večina vrhov okoli koče Calvi.
Za na konec pa smo se posladkali s torto, ki je žal ni na sliki, je prehitro šla:)

Slika
Slika
Moji soplezalki iz prvega dne Laura in Tjaša iz Kranja

Slika
Laura v prvem raztežaju Millenium Buga v Torre Peralba

Slika
Slika
Tjaša v iztopnih raztežajih
Slika
Na vrhu Torre Peralbe

Slika
pogledi

Slika
Za drugi dan sva si z Nedo izbrali Pic Cijadenis. Opravli prvo žensko prosto ponovite. Smer sem leta 2010 probala preplezati s Kristjanom Klanščkom, vendar zaradi nesproščenega občutka in počasnosti sva obrnila po polovici drugega raztežaja. Tokrat sva obe z Nedo uživali v sproščenosti:) Smer poteka po sredini očitne zajede in nosi oceno 6c+, opremljena s svedrovci, razen zgorji raztežaji, kjer sva uporabili frende.

Slika
Slika
Neda v najtežjem raztežaju
Slika
Neda me varuje?
Slika
Na vrhu z Nedo, po najini prvi skupni plezalni smeri

Slika
Ppočitek in debate...
Slika
Laura si je za tretji dan izbrala Lynn
Slika
Navdušena Dr. Olga

[/b]
Odgovori