Široka peč, Ogrin-Župančič a.k.a. Vzhodni steber

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
MatevzK
Prispevkov: 246
Pridružen: 17 Okt 2010, 17:00
Ime in priimek: Kastrin
Kontakt:

Če je Stenar slovenski Droites, potem je/so Široka peč Žorasi...in tako steno je pač treba preplezat, pa čeprav po najlažji smeri ;) Za prvič :P

Vzhodni steber sem imel zacahnan na "to climb" listi že kar nekaj časa; če mi ga Rožičev Slavc ne bi predlagal za izpitno turo, bi ostalo verjetno še nekaj časa tko. Res škoda, ker je smer prav fletna, po kakovosti skale pa ubistvu sploh ne paše v martuljški konec. Sploh vstopna zajeda in zajeda/kamin v srednjem delu sta top. Mihelič se tej drugi zajedi do terase izogne na desni raz, kar mi sploh ni logično. Na vrhu terase sem zavil preveč za rob, potem pa sva vseeno kar nadaljevala v tej smeri in tako do vrha potegnila še dva cuga (skozi kamin, po razu/luski v votlino in čez previs do vršnega dela) variante v V steni. Za kakšno (slabo) cifro višjo oceno kot sama smer, izpostavljenost nad Amfiteatrom in precej bolj širokopeško skalo sva torej fasala za piko na i. Pa sej sva bla ja v Široki peči! :) Drugače se v smeri najde kar nekaj klinov (sploh spodaj), a še zdaleč ne dovolj; zatikala sva bolj malo, zato pa tok bolj nabijala. Vse do Firerja, kjer so nam(a) šli po glavi samo še Smolarjevi komadi, kasneje pač samo še refreni :D

Če smeri dodaš še dostop in sestop, rata vse skupaj kar konkretna alpska tura...avto-avto dobrih 11h. Komur se zraven ni problem še malo sprehodit, smer toplo priporočam. Namesto fotk pa tokrat en roman, ker se nisem upal fotkat :P


Za konec samo še zahvala (po abecedi :P) za pomoč in nasvete => Izi, Jerman, Knop, Manca, vse "soizpitnice" in sigurno še kdo. HVALA! :)
Uporabniški avatar
Evil Eve
Prispevkov: 199
Pridružen: 06 Dec 2005, 09:30
Ime in priimek: Eva Grosek

Bravo, novopečeni alpinist!
[smilie=mylove.gif]
... da začutim, da živim...
Zenf
Prispevkov: 115
Pridružen: 22 Jun 2010, 21:03
Ime in priimek: vozi misko

oleeeeeeeeeeeeeeee oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oleeeeeeeeeeeee čestitam :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:
ja nisam odavde.....
borism
Prispevkov: 45
Pridružen: 16 Apr 2010, 13:40

Čestitke, alpinist!
Uporabniški avatar
Izi
Prispevkov: 427
Pridružen: 25 Mar 2005, 10:20
Ime in priimek: Brezovica

Čestitam za uspešno opravljeno izpitno turo. :D Sicer sta plezala kar resno turo, vseeno pa sem pričakoval, da boš dobil kakšno bolj plezalsko zabeljeno (VI+) kot pa z dostopom in sestopom.

Sedaj pa samo v hribe pa plezat! :wink:
Izi
Marinka
Prispevkov: 105
Pridružen: 08 Apr 2005, 16:04
Ime in priimek: Marinka Simec Romih

Bravo, Matevž!
Kot vedno si 100%.
Uporabniški avatar
gasperv
Prispevkov: 123
Pridružen: 18 Okt 2010, 06:55
Ime in priimek: gašper vidmar

Čestitam!
Če človk ni prjazn tud hrib ni lep.
Mica
Prispevkov: 56
Pridružen: 06 Jul 2011, 11:06
Ime in priimek: Ljubljana

Še enkrat iskrene čestitke, Matevž!
UrosK
Prispevkov: 81
Pridružen: 17 Okt 2010, 22:20
Ime in priimek: Uroš K

Čestitke Matevž! Bravo
Odgovori