Berčič-Golob + Zeleniške

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Figa
Prispevkov: 25
Pridružen: 25 Jul 2017, 16:49
Ime in priimek: Katja Š.

Aloha,

sva rekli s Sonjo, da je še najboljš, če štartamo sred noči (beri: 3.30 am), ker če bova mogli zabijat kline v platah, to zna trajat. Pa smo šli. Sonja, Iztok in jaz.

Smer je bila ocenjena s IV-III/IV in bo bojda potekala po lepih platah, ki se potem po visokem in lepem kaminu v levo iztečejo še v dva raztežaja pod previsom in se končajo na kamnitem pobočju na vrhu Debelega špica.

"A bomo tm v uno poko pod previsi đemal roke?"
"Jp, sj je sam dva cuga tega, pol je pa ok."

Jaz sem razdevičila svojo alpinistično pot s prvim cugom. Najbrž bi bla manj napsihirana, če bi rekl, da bomo uno dvojko še posoliral. K si pa enkrat spodi pod plato, okoli pasu pa opreme, ki bi poslovalnico Kibube preživela cel teden, si pa nekak soočen z dejstvom, da se pleza. In se je plezalo.

Malo jokanja v kaminu, še malo jokanja od sreče, ker ni treba đemat rok do komolca v poke - vse skupaj je bil kar premium dan. :D S Sonjo sva žrtvovali prvi klin, ki ga je Iztok zabil v neko vdolbino za bekap - bottom line je bil, da bi mogle zrušit pol unega buhtla, da bi sploh pršli do prvega efektivnega zamaha s kladivom. Tko da ajde, zdej je tam nad tistim cugom dvojke zabit en dobr klin za štant.

Za konec smo prečili Zeleniške do Srebrnega sedla in sestopili nazaj v Repov kot. Mimo tolmunčkov itak. Pa potem v Kamniško Bistrico na pivo.

Slika

Slika

Slika
Odgovori