koro?ica z okolico

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
baco

..ker me v slu?bi ?elijo pono?i, vreme pa bolj za raft kot planinarjenje, moram pa? napisati nekaj za nazaj...
....prej?njo soboto je ?enski kote?nik odpadel, zaradi de?ja seveda, pa so jo ene mahnile na Primorsko, mene pa je Simon napodil na Koro?ico...ob enih od doma, ob pol ?tirih sva vstopila v Centralni steber v Dedcu.....mestoma me je pre?inila tista ?opova ideja "ko zmanjka poli?k, se pa v meglo upre?"....na vrhu naju je pri?akalo sonce...potem pa hitro ?e na ?aj na Koro?ico, kjer sva srecala kup Vertikalcev (so pohvalili Levo smer v Dedcu)...in prelistala vodni?ek novega plezali??a, ki je zraslo za ko?o.....bi jo lahko kaksen dan mahnili gor v raz?irjeni obliki, a ne?...
...skratka, zelo lepa smer z dobro skalo, povsem opremljena, je pa treba kar po?teno plezat!!..
..ve? pa v Miheli?evih stenah....pa naj vas ne zalije..... :lol:
Gost

Prej?njo nedeljo smo bili z bratom, svakinjo, ne?akom in mojo materjo na razstavi v Muzeju novej?e zgodovine v Cekinovem gradu (zraven hale Tivoli). Tema razstave so bili medvojni in povojni poboji. In tam je bila (med veliko mno?ico ostalih) opisana tudi jama pri Belih vodah. Iz Belih vod tam po moje izhaja tvoj ata & kot ka?e ?e mno?ica ostalih, ki se pi?ejo Ba?ovnik. V jami naj bi bila trupla 10-20 Ukrajincev, ki naj bi jih likvidirali partizani. Med drugo svetovno vojno so namre? mnogi Ukrajinci bili na strani Hitlerja (?e se ne motim) in so se skupaj z nem?ko vojsko umikali proti Avstriji.

Aja, lepo, da sta se s Simonom povzpela na tistega Lu?kega Dedca - ampak po moje bi bil zate namesto kamnitega oz. skalnatega dosti bolj primeren kak?en ?iv in mesen dedec. No, baje bo v za?etku oktobra Krka priredila predavanja, ki bodo seveda zdru?ena z zabavo za mlade zdravnice & zdravnike - morda se bo pa tam zgodilo kaj "revolucionarnega", kaj se ve.

Bodi vesela & nasmejana, pa ne zameri mi mojih komentarjev, prosim!

Lep pozdrav?ek od Matev?a
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Jaz pa se nespomnim kaj sem po?el prej?njo nedeljo, pa se mi kljub temu zdi, da se moram oglasiti in vam povedati ?esa se ne spomnim, da sem po?el. Druga?e pa sem ?el tja (kamor koli sem ?e ?el) z levo roko v ?epu in na kolesu (tako kot so v?asih hodili v Vrata, da so se oprli v meglo), predvidevam pa da sem jaz premaknil veliko manj, nisem pa ?isto prepri?an. Svakinje ?al nimam, brata pa imam, sva se pavidela ravno v?eraj, ?eprav nisva ?e nikoli ?la skupaj na Koro?ico, se mi pa zdi da bi bila baba bolj zanimiva od dedca. Aja v muzeju sva bila pa ?e nekajkrat skupaj.
Sicer pa ?e koga ?e kaj zanima, mu rade volje povem ?e kaj nadvse dolgo?asnega.
Ne mene več prosit za izpisnice
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Aja pa pozabil sem pozzdraviti vse, ki jih poznam, predvsem pa nisem niti enkrat omenil ne kurca, ne ti?a ne pizdice, zato to zdaj popravljam:
kurc, ti? un pizdica pa pozdravljam vse, ki jih poznam.
Ne mene več prosit za izpisnice
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Jes bi tut eno dolgo?asno zgodbo napisal, sam se lih nobene ne spomnm.
Uporabniški avatar
Jani
Prispevkov: 66
Pridružen: 31 Mar 2005, 17:03
Ime in priimek: Janez Vratanar, Ljubljana

Ej Bevk, kaj si pa prejsen vikend pocel? :))
JV - Jebi Veter
Uporabniški avatar
Najvisja Instanca
Prispevkov: 231
Pridružen: 01 Mar 2005, 09:59
Ime in priimek: zadnje guralo

Ventil, napi?i katerokoli svojo zgodbo, ker so vse dolgo?asne.
Ne mene več prosit za izpisnice
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

OK, enkrat sva bla z Bevkom u melu, sva se ga napila, bevk je pol vozu 100m, dva ovinka. Enga levga pa enga desnga. ?e dobr, da je bla ograja, ker bi drga? oba ovinka ven letela. Aja, ne, sam prvega, ker pol ne bi ?lo ve? naprej. No, je bla pa ograja, tko da sva en blatnik spe?tala, enga pa utrgala. Sre?a pa, da sva v milanu skor isti auto najdla, kjer sva blatnik dol uzela in se odpeljala naprej u ?am.
Uporabniški avatar
CVIČEK
Prispevkov: 237
Pridružen: 22 Feb 2005, 14:13
Ime in priimek: Borut iz Dolenjske

naveli?al sm se va?ih zgodbic, k vsako zajebete
zdaj me zanimajo sam ?e predzgodbice, da bom lahko mo?en potencial zmeru...
idoti!
sm ?e ad u?eraj navit, sm hodu s palcam in tu brez pa??kau
Ventil
Prispevkov: 86
Pridružen: 22 Feb 2005, 19:48
Ime in priimek: Komac

Cvi?ek, sej to je bla predzgodbica, ker pol sva ?la v ?am. Ampak tista zgodba pa ni tolk dolgo?asna in zato ne sodi na forum.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

Tokratni obisk Koro?ice, sedaj ?e z zaprto ko?o in zatorej brez ?trudlja in ?aja, je pa ?e mene prepri?al, da so najlep?e stvari skrite v srcih bli?njih ...

V Vr?i?ih in Ve?ici, pa v Dedcu, sem svoje dni za?el s plezanjem ... in bil v soboto zares in ponovno presene?en nad ... kvaliteto skale, pestrostjo prehodov in veliko te?avnostjo plezanja v zaenkrat ?e nepreplezanem (7a in ... :() opremljenem projektu levo od Ve?erne smeri v Vr?i?ih.

?e bo treba gor - o?itno - morda nekoliko bolje pripravljen ... pa ?e nekam v bli?ino :wink: , s soplezalcem/ko, kot je sedanja/i, da bo du?a lahko mirna in duh zbran.

Priporo?ljivo plezanje, lep ambient ... skice in opisi novih smeri so v Ko?i na Koro?ici.
labro
Prispevkov: 386
Pridružen: 09 Feb 2005, 11:14

V duhu poro?anja o razmerah ...
Cesta na Podve?ak je lepo prevozna, vendar PRA?NA!
Na poti proti Koro?ici je ?e veliko sne?i??, nekatera so celo zelo debela in utegne ?e malo trajati, preden jih pobere. Dedec je suh, Vr?i?i tudi prete?no, sestopiti se da v supergah in trenutno po Lukmanovi navzdol tudi z dvema 60-metrskima spustoma (dokler kdo ne izbije sidri?? - klini so novi).
Ko?o so prvi? odprli pretekli vikend. Imajo ?e nekaj zastonj fruca, ki mu je pozimi pretekel rok uporabe - navalite - in super ?aj (?e posebno, ker je bil v?eraj zastonj - ?e enkrat hvala oskrbnici :) ).
Odgovori