Šlosarska 5.7.

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
jeryjungend
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Jul 2020, 23:57
Ime in priimek: Luka Marčič

V nedeljo 5.7. smo se odpravili pod Triglav in napadli Šlosarko smer (ocenjeno VI- v Miheličovih "Slovenskih stenah") v zahodnem delu stene. Ekipo smo sestavljali jaz, Eva Vidmar, in pa Pinti, ki je zaradi moje in Evine tečajniške narave moral v vodstvu plezati vse cuge. Tako je Šlosarska vsakemu od nas ponudila nekaj zanimivega: za naju tečajnika je bilo zanimivo že samo to, da plezava v hribih, Pinti pa je z iskanjem neočitnih prehodov potreniral orientacijo v steni, branje vodnička in postavljanje ogabnih štantov. Smer smo vsi trije preplezali prosto.

Začetek smo si rahlo popestrili z prvima dvema cugoma sosednje Pandorine skrinjice (zajeda, ocenjena V in VI), saj je zaradi nedavnega podora začetek Šlosarske deloval neoptimalno, nato pa smo se priklučili naši smeri in ji sledili do vrha. Po vstopu iz Pandorine skrinjice je sledil lažji cug po policah, nato pa nekaj cugov vijuganja med buhtlji, dokler nismo pod velikim rumenim previsom prečili levo za rob in se pridružili smeri "Zahodna zajeda", od koder nas je čakala le še lažja plezarija. Samega vrha Triglava zaradi lenobe nismo obiskali, smo si pa zato privoščili piknik tik pod vrhom. Sledil je sestop, v času katerega se ni zgodilo nič posebnega.

Zaradi bolj sproščene narave izleta smo si tudi vzeli čas in napravili marsikatero fotko, nekaj njih deljenih spodaj:

1: Dostop
Slika

2)Plezam jaz
Slika

3)Pleza Eva
Slika

4) Pozira Pinti
Slika

5)Zadnji metri
Slika
Vse skupaj je bila izkušnja zabavna in ni dvoma da se bomo (upam) bolj prej kot slej vrnili v pod Triglav.
Aja, pa hvala Pinti, da si ti je dal ukvarjat z nama!
 
 
"Shoutout to high school, barely graduated
shoutout to street fools, they got me educated"
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Slika
Druga ponovitev spoštovanja vredne smeri je pripadala Matici.
Zoran Bešlin me je kot vedno poslal v prvi raztežaj in sedanji vstop v Pandorino skrinjico je bil prvič preplezan.
Izjemni prehodi med previsi zgoraj so navduševali z logičnim plezanjem.
Na slikici so Hey Joe in "..cugi vijuganja med buhteljni..."
Nepozabno, 40 let nazaj...


 
 
 
 
GregorM
Prispevkov: 450
Pridružen: 09 Feb 2005, 14:47

Čestitke za vzpona pred 3 dnevi in pred 40 leti.
Janez, a jaz to prav vidim na fotki, da plezaš v gojzarjih?
Hey Joe
Prispevkov: 473
Pridružen: 04 Nov 2011, 11:13
Ime in priimek: Janez Marinčič

Alpininim usnjenim hribovskim čevljem smo rekli "banane", ker so se lepo upogibali ob skalo.
Tudi na koncu "železne dobe alpinizma" nam je taka oprema dobro služila pri prostem splezanju sicer tehnično nabitih detajlov, kar je že takrat veljalo za napredek in dodano vrednost našemu športu.
Odgovori