Gesäuse

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
mirjam
Prispevkov: 9
Pridružen: 11 Jul 2016, 07:58
Ime in priimek: Mirjam Mercina

Včeraj smo se vrnili iz letošnjega poletnega matičarskega tabora, ki je tokrat potekal v avstrijskem nacionalnem parku Gesäuse.

Hribi tam so čudoviti, skala je dobra, le dostopi in sestopi niso ravno kratki, pa ocene smeri, smo ugotavljali, da niso ravno najlažje (bi lahko imele vsaj kak plusek, če ne oceno več).

Vreme nam je še kar dobro služilo, plezali smo pa največ v stenah Kalblinga, Peternschartenkopfa, Planspitza in Festkogla.


Prvi dan, ko so nekateri že splezali prvo smer v steni z najmanj dostopa (1h), eni smo pa sam jedli in nabiral moči za naslednji dan: :roll:     Slika


V nedeljo smo šli vsi plezat v Festkogel in tri naveze je dež ujel na vrhu, mojo pa tri cuge pod njim.  :|   No, zdej vsaj vem kako je plezat v dežju, sestopat v megli, pa da mokra skala res drži haha.

Nori razgledi:    
Slika Slika


Še dobr, da smo mel nasledn dan restiča, ker se klele ni kej dost posušil.  :P 
Slika

Od pondelka nimam slik, smo pa mal frikal, velik jedl, pa se kopal v jezeru - boljši restič bi bil kar težko!
Aja - eni so tud plezal v steni nad kempom (kar še vseen pomen dve uri dostopa - no al pa manj, če si med bl ta hitrimi).

V torek smo plezali v severnih stenah nad kempom, pa v Kalblingu, dve sta se pa odločli, da gresta rajš na sonce v Kleiner Ödstein - js jima nisem čist nič fouš, ker je ob šestih zjutri na dostopu (v senci) tekl z mene kokr še nikol...

Ena iz najine smeri:
Slika

Pa ena iz sestopa:
Slika

Še ena od pogumnih v južni steni:
Slika


Zvečer je bil pa dež, še dobr, da so fantje postavli plahto, ker je bil kr orng naliv:
Slika
Slika

V sredo smo pač imeli spet restiča, tokrat brez frikanja, ampak zato z žarom (katerega pa spet nimam nobene slike :(  )

V četrtek so eni kljub jutranji črnogledi napovedi šli plezat v hribe, nekaj bl zmatranih se nas je pa odločlo za še en dan počitka s frikanjem in kopanjem v jezeru.

Močni fantje:
SlikaSlika

Slika

V petek in soboto smo pa še plezal, ker je blo perfektno vreme. Večinoma v stenah nad campom, pa v Kalblingu.
Slika

Slika

V nedeljo nam je vreme preprečilo zaključno frikanje, smo šli pa zato na Dunajca, ki so ga nekateri sanjal cel teden:
Slika


Skratka, en čist carski teden je za nami, tistim, ki vas ni blo zraven, vam je loh žal!
 
goska
Prispevkov: 24
Pridružen: 25 Maj 2016, 20:08
Ime in priimek: Žiga Gosar

mirjam napisal/-a:
03 Avg 2020, 23:03
V sredo smo pač imeli spet restiča, tokrat brez frikanja, ampak zato z žarom (katerega pa spet nimam nobene slike :(  )


 
Slika

Pečeno koruzo sm pa tut jst pozabu fotkat.

Če že pišem moram pohvalit še smer Plattensprint v Planspitze (6+, 370m). Petice so malo zračno navrtane, tako da mora biti prvi suveren in previden, drugi pa, kot nakaže ime smeri, samo teče gor po platah. Za detajl te pa preseneti en lep previs.

Plate.
Slika
Slika
Toliko časa sem poziral v previsu, da me je dobro našutalo, pol sem pa ugotovil, da je detajl šele tik nad previsom.   :shock:  
Slika

Še en previs za Nejca, ampak žal ni bilo svedrov, kjer bi morali biti, tako da sva ga potem obvozila.
Slika

Žejni na sestopu. Denis nam je povedal, da je na 1500m voda, pa je v resnici šele malo pod 1473m.
Slika
 
 
 
 
 
 
Odgovori