Sobotni DKV in nedeljska Sobotna

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
goska
Prispevkov: 24
Pridružen: 25 Maj 2016, 20:08
Ime in priimek: Žiga Gosar

V soboto sva z Matevžem (AAO) plezala DKV v VDV. Kljub temu da sva vseh 13 ur od Ljubljane do Ljubljane čvekala kot dve babi sva bila kar hitra. 

O smeri sem slišal toliko dobrega, da sem imel čist previsoka pričakovanja, tako da sem bil skoraj malo razočaran. Detajl je pa kar težak.

Sicer pa v steni uživancija. Za nama sta bila dva Vertikalca, ampak se nismo motili. Dostop in sestop pa avtocesta.

Jutro.
Slika

Crotch shot v prvem raztežaju.
Slika

V detajlu.
Slika

Crotch shot v petem raztežaju.
Slika

Gmsi pod smerjo.
Slika

Tega je Matevž videl, jaz pa falil.
Slika

Klinov v smeri je dovolj.
Slika

Lepa plata.
Slika

Slika

Slika

“Let’s Have the Bad Guy Eat an Apple ... it will make him look like even more of an asshole.”
Slika

Avtocesta na Triglavu (na srečo je fotko mal skompresiral, da se ne vidi vseh pikic). 
Slika

Gmsi nad smerjo.
Slika

Ograja okoli Tosca.
Slika
Slika

Slika

V nedeljo pa sva šla s Kajo Sobotno v Planjavi (naslednjič bo pa Nedeljska v soboto). Ob 5:11 sva se že peljala po svežem asvaltu na križišču za Kamniško Bistrico (uradno so cesto odprli ob 5ih). 

Kljub JV orientaciji naju sonček ni kaj dosti motil. Ne tapravi (ki je bil ali za hribom ali v oblaku ali pa sva bila v oblaku midva), ne sosednja smer Sonček, ki sva jo uspešno zgrešila. 

Slika

Popestritev smeri je bil izgubljen planinec, ki me je ko sem bil na tretjem štantu spraševal:
"Kam pelje ta pot?"
Za Srebrno sedlo je slišal prvič. Na srečo še nismo bili v megli tako da sem mu lahko dajal turn-by-turn navodila, da se ni zaplezal.   :shock:    :minigun:    :plasma:    :chain:    :rip:    :rock:    :enforcer:    :flak:


Nekaj o moji večdnevni kondiciji pa lahko pove, da sva od avta do avta rabila isto kot z Matevžem prejšnji dan.
 
 
 
 
 
Odgovori