NŠGjevska Tandara mandara

Herojske zgodbe z gora in gostiln.
Odgovori
Uporabniški avatar
Rado Uroslav
Prispevkov: 21
Pridružen: 30 Jun 2020, 12:56
Ime in priimek: Uroš Radosavljević

Alora!

Včeraj sva se z daljno izgubljenim sošolcem iz dodiplomca Jernejem Ortarjem po nekaj mesecih končno dobila in se podala v Tandaro Mandaro. Izbor smeri je bil njegov, saj je prejšnjo zimsko sezono zaradi razmer v njej obrnil in čas je bil, da ji pogledava iz oči v skalo tku kukr je treba :)

Na dostopu smo se nevede srečali še s Štularjem in Vilharjem, ki sta se tudi odločila zaplesati z NŠGjem. Super družba za kratkočasenje dostopa - pa čeprav tistih 20 minut od parkinga do smeri že tako hitro mine.

Večina smeri je bila neprijetno vlažna in mrzla. Vsaj za kontrast pa je bila skala precej kompaktna in lepo plezljiva z izjemo nekaj manjših skal, ki sva jih tekom plezanja dala na stran. Kamen-papir-škarje so določile, da je prvi cug moj. Na koncu me je pričakal udoben navrtan štant. Vrhunsko!

Slika

Slika




Detajl smeri je gladek zelenjaven kamin z vlažno prilogo. ki se konča s petmetrsko sočno marinirano prečko v levo.
Slika
Slika


Naslednji cug je bil spet moj in po nekaj tehničnih težavah (jbg, če pustiš preveč robe noter imaš lahko težave na štantu xD) sva izplezala iz zadnjega, bolj krušljivega kamina.
Slika


 
 
 
2 crimp or not 2 crimp? Jam!
Odgovori